Швейцарія продовжила заморожування активів Януковича та його оточення до 2023 року

10 грудня 2021, 17:23

Федеральна рада Швейцарії продовжила заморожування активів екс-президента України Віктора Януковича та його оточення до лютого 2023 року.

У пресслужбі уряду Швейцарії уточнили, у лютому 2014 року у зв'язку з тодішньою ситуацією в Україні Федеральна рада Швейцарії заморозила активи Януковича та його оточення на суму близько 70 мільйонів швейцарських франків. (понад 69 млн доларів).

Відео дня

З того часу в Україні триває кримінальне розслідування щодо відповідних осіб. У зв'язку з цими кримінальними провадженнями Україна подала до Швейцарії кілька запитів щодо взаємної правової допомоги. В результаті Швейцарія змогла передати Україні багато доказів.

24 січня 2019 року Віктора Януковича засудили до 13 років позбавлення волі за державну зраду та допомогу у веденні агресивної війни проти України з боку РФ. 2 жовтня 2020 року Київський апеляційний суд залишив вирок у силі.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк 6 грудня написав у Facebook, що експрезидент відкликав своїх адвокатів від участі у процесі у Верховному Суді «через неможливість забезпечення його права на захист». Суд відмовив у відведенні захисту.

За словами Сердюка, адвокати мали намір організувати участь Януковича у судових засіданнях, але Верховний Суд «пропонував задіяти процедуру з використанням не передбачених законом власних технічних засобів».

На початку жовтня Вищий антикорупційний суд заочно заарештував Януковича у справі про заволодіння резиденцією Межигір'я. 5 листопада ДБР повідомило президенту-втікачу про нову підозру як керівнику злочинного угруповання.

У травні 2020 року Януковича заочно заарештували у справі про узурпацію влади. 25 березня 2021 року Київський апеляційний суд залишив у силі це рішення.

У квітні Верховний Суд відмовив у обов'язковій екстрадиції експрезидента у справі про держзраду. Там пояснили, що суд не має можливості забезпечити явку Януковича, тому що він знаходиться не на території України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X