Швейцарія запровадила санкції проти "дочки" одного з найбільших банків Росії

2 лютого 2018, 09:30

Регулятор фінансового ринку Швейцарії FINMA заборонив дочірній компанії російського Газпромбанку залучати нових приватних клієнтів.

Про це повідомляє The Associated Press.

Видання зазначає, що російський банк підозрюється у відмиванні грошей протягом 10 років

Регулятор фінансового ринку Швейцарії провів розслідування більш ніж 30 швейцарських банків після того, як з'явилося Панамське досьє. Зазначається, що поглиблена перевірка була проведена щодо 20 банків. Під час розслідування Газпромбанк став єдиним банком, проти якого запровадили обмеження.

Відео дня

У регуляторі додали, що з'явилися "серйозні недоліки у процесах щодо протидії відмиванню грошей", пов'язаних з приватними клієнтами Газпромбанку в Цюріху, власником якого є Газпромбанк.

Крім того, російський банк порушив процес з протидії відмиванню грошей у період з 2006 по 2016 рік.

Нагадаємо, санкції щодо Газпромбанку було запроваджено у липні 2014 року. Для нього діють обмеження на залучення кредитів на європейському й американському ринку терміном більш ніж 30 днів.

30 січня Міністерство фінансів США опублікувало "кремлівський список". Це перелік осіб, наближених до президента РФ Володимира Путіна, проти яких можуть бути запроваджені санкції.

До списку також увійшли голови 19 державних компаній: Газпромбанку, Газпрому, Роснефти, Сбербанку, РЖД, ВТБ, РОСТЕХ, Россет, Інтер РАО, Росатому, Транснефті.


Газпромбанк - один з найбільших банків Росії. Головний офіс розташований у Москві.

У листопаді 2007 року Газпромбанк придбав 80% Арексімбанка. У липні 2008 року Арексімбанка провів допемісію, яка також була викуплена Газпромбанком. У результаті липневої угоди частка Газпромбанку в Арексімбанка зросла до 94,1% акцій.

12 вересня 2008 року Газпромбанк придбав у Райффайзенбанк 5,8% Арексімбанка, консолідувавши тим самим 100% статутного капіталу вірменського банку.

Показати ще новини
Радіо NV
X