В НБУ є рішення, які можуть дратувати — Шевченко про відносини з Офісом президента

16 грудня 2021, 12:11

Глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що деякі рішення центробанку можуть спричинити дискусії з державними стейкхолдерами, крім Офісу президента.

Рішення НБУ з питань облікової ставки та не фінансування держбюджету можуть викликати дискусії з державними стейкхолдерами, крім Офісу президента.

Про це глава Нацбанку України Кирило Шевченко заявив у інтерв'ю Liga.net.

Відео дня

«Я вивів би це питання за рамки Офісу президента. Національний банк має рішення, які можуть викликати роздратування в інших стейкхолдерів у державі. І зараз великий спектр питань, що викликають невдоволення у різних політичних сил», — заявив Шевченко.

За словами голови НБУ, окрім питань облікової ставки та не фінансування держбюджету дискусія також йде навколо умм перерахування частки прибутку НБУ до державного бюджету.

«Ми подаємо в проєкт закону про державний бюджет одні цифри, а ті, що приймаються, — зовсім інші», — зазначив Шевченко.

За словами голови НБУ, у період з 2011 по 2016 рік ситуація була іншою — під час перебування бюджету в парламенті сума прибутку НБУ не змінювалася.

«У 2022 році відбувся прецедент, у хорошому розумінні цього слова. На фінальному етапі доопрацювання бюджету в парламенті сума прибутку знизилася з 24 млрд грн, до 13,6 млрд грн. Ця цифра відповідає розрахункам Нацбанку», - розповів Шевченко.

Також він наголосив, що згідно із законом Нацбанк не має права фінансувати дефіцит бюджету згідно зі ст. 54 закону про Національний банк України.

Шевченко додав, що дискусії між НБУ та державними стейкхолдерами викликає і підхід до корпоративного управління у державних банках.

Глава центробанку наголосив, що ці питання стосуються не лише Офісу президента, а й депутатів та уряду.

Нагадаємо, що в інтерв'ю агентству Bloomberg Шевченко поскаржився на напружену роботу та тиск з боку "певних осіб".

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X