«Менеджер 1 і Менеджер 2». Схеми Коломойського в ПриватБанку виконував абсолютно відданий топ-менеджмент — позов Мін'юсту США

10 серпня 2020, 18:40

Колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов мали в Україні репутацію, яка змушувала співробітників банку виконувати їхні накази.

Про це йдеться в позовних документах Міністерства юстиції США проти Коломойського і Боголюбова, які детально розбирав НВ Бізнес.

Зокрема, описуючи фабулу виведення коштів з ПриватБанку, Мін'юст США стверджує, що Коломойський і Боголюбов для контролю повсякденної діяльності банку призначили особисто відданий топ-менеджмент.

Відео дня

У позові ці керівники фінустанови фігурують як Менеджер 1 і Менеджер 2. Але в документі вказані посади цих менеджерів — голова правління і заступник голови правління. Ймовірно, мова йде про, відповідно, голову правління Олександра Дубілета й заступника голови правління Тимура Новікова (в тексті позовної заяви він названий «правою рукою» і «скарбником Коломойського»). Саме вони займали відповідні посади до націоналізації Приватбанку, яка відбулась в кінці 2016 року.

Про менеджера 2 в позові окремо сказано, що він допомагав керувати інвестиціями привласнених колишніми акціонерами коштів ПриватБанку в США. «Наприклад, він брав участь в ухваленні рішення позичити кошти Warren Steel Holdings LLC, бенефіціарним власником якої є Коломойський, Боголюбов, [Мордехай] Корф, [Уріель] Лейбер», — стверджується в тексті позову.

«Коломойський і Боголюбов мали репутацію в Україні, яка змушувала працівників ПриватБанку виконувати накази. Коломойський, зокрема, був відомий своєю жорстокістю і навіть насильством, що вселяє лояльність — коли він був губернатором Дніпропетровської області, він був відомий тим, що заплатив озброєним головорізам, щоб ті захопили офіси державної нафтової компанії. Співробітники банку розуміли, що вказівки керівництва — це накази Коломойського і Боголюбова, і накази виконувалися», — стверджується в позові.

Також в документі стверджується, що в разі незгоди з діями власників співробітників ПриватБанку чекало б звільнення або позбавлення бонусів. «Ці наслідки були особливо суворими в контексті: ПриватБанк пропонував найбільш високооплачувані робочі місця в регіоні», — йдеться в позові Мін'юсту США.

Як повідомлялося, 4 серпня агенти ФБР провели обшуки в офісі компанії Optima Management Group в Клівленді, штат Огайо. Акціонерами компанії є Коломойський і Боголюбов, їх партнерами в США — Корф і Лейбер.

6 серпня Міністерство юстиції США заявило про те, що в Окружний суд США Південного округу Флориди подано два цивільних позови. У позовних заявах йдеться про те, що комерційна нерухомість Коломойського в Луїсвіллі (штат Кентуккі) і Далласі (штат Техас) була куплена за рахунок коштів, незаконно отриманих з ПриватБанку, і підлягає конфіскації на підставі порушення федерального законодавства США про боротьбу з відмиванням грошей.

«У позовах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, одним з найбільших банків України, привласнили та виманили з банку мільярди доларів. Обидва отримували шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008-го до 2016 року, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України. У позовах стверджується, що вони відмивали частину злочинних доходів через безліч банківських рахунків підставних компаній, перш за все в кіпрському відділенні ПриватБанку, після чого переводили кошти в Сполучені Штати», — йдеться в прес-релізі на сайті Мін'юсту США.

Як повідомлялося, проти цих же осіб 19 травня 2019 року було подано позов юристами державного ПриватБанку, які звинувачують їх у аналогічних порушеннях.

Сам Ігор Коломойський спростовує будь-які звинувачення у відмиванні коштів, виведених з ПриватБанку. «Це білий прозорий бізнес. Коли туди давали гроші, я прямо казав: це мої гроші, які я заробив. Частина з них була від продажу активів [російської металургійної і гірничодобувної групи зі штаб-квартирою в Лондоні] Євразу свого часу, в 2008 році. Відтоді ми туди [в США] інвестуємо, але це ж не тільки нерухомість», — сказав він в інтерв'ю НВ.

Після висунення позову 6 серпня американським Мін'юстом Ігор Коломойський знову виступив із заявою, в якій заперечує всі звинувачення і наполягає, що всі інвестовані в США гроші зароблені ним в інших бізнесах і угодах, і не належать ПриватБанку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X