Що буде з російськими банками в Україні, - Рожкова

19 липня 2017, 20:52
Нацбанку має багато питань до російських олігархів, які претендують на покупку банків з російським державним капіталом, які працюють в Україні

Про це в інтерв'ю Liga.net заявила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

"У нас до них є багато запитань. По закону НБУ має перевірити репутацію потенційного покупця і його фінансовий стан. Зрозуміло, що репутація має бути дуже високого рівня, нам має бути зрозуміло, що потенційний інвестор збирається робити з банком. Ми маємо бути впевнені, що у нього є досвід роботи з такими великими інституціями", - зазначила вона.

Відео дня

Рожкова каже, що репутаційні ризики щодо можливого продажу російських банків дуже високі.

"Будь-яка угода буде розглянута під мікроскопом. Ми розуміємо, що кожен буде намагатися знайти зв'язок між новим інвестором і старим, тобто між новим покупцем і урядом Російської Федерації. І тут ми дійсно повинні переконатися, що зв'язку немає", - додала Рожкова.

За словами заступника голови НБУ, наприклад, немає сумнівів у причинах зацікавленості російського бізнесмена Саїда Гуцерієва в покупці української "дочки" Ощадбанку Росії. "Питання наявності якогось політичного зв'язку між ним і урядом РФ ми зараз намагаємося досліджувати", - уточнила вона.

Показати ще новини
Радіо НВ
X