Що буде з курсом долара до 25 травня – прогноз Atlant Finance

18 травня 2018, 20:10

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках прогнозованого діапазону.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 25,9-26,4 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Відео дня

У понеділок продавці валюти намагалися реалізувати її подорожче, розраховуючи на зростання ліквідності в системі – коррахунки банків на ранок понеділка зросли одразу на 6,7 млрд грн. Також розрахунок був на активну гру "на підвищення" з боку спекулянтів. Але цього не сталося, тому що покупці виявилися досить стримані, і були не готові купувати дорого. Продавці валюти також були не готові продавати дешевше, що призвело до деякого балансу на ринку. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу валюти не виходив.

У вівторок торги проходили у схожому форматі з попереднім днем. Експортери були не готові продавати валюту дешевше, а імпортери не готові її купувати дорожче. І ринок досить швидко збалансувався. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу валюти не виходив.

У середу на валютному міжбанку формат торгів не змінювався. Правда, варто відзначити, що з самого початку торгів курс долара трохи зріс, але потім досить швидко опустився до колишнього рівня. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу валюти не виходив.

У четвер пропозиція перевищувала попит майже всю активну частину торгів. Частково надлишок валюти викупив Нацбанк, застосовуючи "анонімні" виходи на торги за допомогою платформи Matching. На публічний вихід у форматі аукціону регулятор не наважився. Мабуть, не хотів особливо перешкоджати поступовому зниженню курсу. Завдяки настанню періоду бюджетних платежів експортери будуть збільшувати обсяги продажу валюти на міжбанку, що має дозволити національній валюті посилитися.

У п'ятницю на валютному ринку долар впав на 5 копійок. І обвалився б ще більше, якби Нацбанк не викуповував надлишки валюти, чим і підтримав котирування. Використовував регулятор знову систему Matching, і виходив неодноразово, викупивши при цьому близько $30 млн. На протязі всього дня пропозиція перевищувала попит. А ось у форматі аукціону Нацбанк на міжбанківський ринок з продажем або купівлею валюти не виходив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X