Що буде з курсом долара до 10 листопада – прогноз Atlant Finance

3 листопада 2017, 20:20
За прогнозами аналітиків Atlant Finance, наступного тижня гривня очікується в коридорі 26,8-27,3 грн/$ на міжбанківському та готівковому ринках

При цьому, сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен стати діапазон 26,5-27 грн/$, вважають експерти.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

Відео дня

У понеділок долар незначно подешевшав на міжбанку. Основними причинами зміцнення гривні стали: зниження ліквідності в банківській системі на 11,65 млрд грн - до 43,5 млрд грн; наближення кінця місяця - експортери закривають свої зобов'язання перед бюджетом, що призводить до зростання продажу валюти на міжбанку. Нацбанк не виходив на ринок з аукціоном, надавши учасникам торгів самим знайти рівновагу між попитом і пропозицією.

У вівторок долар подорожчав на міжбанку - попит перевищував пропозицію. З огляду на динаміку зростання долара, вже на наступному тижні долар досягне рівня 27 грн/$. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону не виходив.

У середу долар продовжив зростати на міжбанку, впритул підійшовши до позначки у 26,9 грн. Головна причина падіння гривні залишається тією ж - перевищення попиту на валюту над пропозицією. Експортери не поспішають продавати валюту поки у них є гривневі ресурси від жовтневого відшкодування ПДВ. Попит у свою чергу з боку нафтотрейдерів залишається на стабільно високому рівні. Нацбанк у протистояння між експортерами та імпортерами не втручався і з аукціоном на ринок не виходив.

У четвер на валютному ринку долар знову зріс, подолавши позначку у 26,9 грн. Після подолання цього рівня ні у кого з учасників ринку вже не виникло сумнівів у тому, що долар переступить за 27 грн. Розрізняються лише тимчасові очікування цього факту. Нацбанк вирішив на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажу долара не виходити, дозволивши учасникам торгів самим знайти рівновагу.

Нагадаємо, що з початку місяця станом на 30 жовтня 2017 року офіційний обмінний курс гривні до долара опустився на 1,3% (проте порівняно з початком року курс гривні до долара зміцнився на 1,2%).

Крім того, в НБУ заявили, що формування значних обсягів ліквідності в банківській системі і на рахунках уряду може потенційно загрожувати стабільності національної валюти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X