Що буде з курсом до 7 липня – прогноз Atlant Finance

30 червня 2017, 20:05
Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить спокійно, гривня була стабільною в рамках прогнозованого коридору

Сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні, за розрахунками експертів, має стати діапазон 25,0-26,0 грн/$.

Наступного тижня очікуємо гривню в коридорі 26,0-26,5 грн/$на міжбанківському і 25,9-26,4 грн/$ на готівковому ринках.

Відео дня

У понеділок долар подорожчав на валютному ринку в умовах зростання попиту на валюту з боку великих імпортерів. НБУ на міжбанк з аукціоном по викупу долара не виходив.

У вівторок гривня дещо ослабла, оскільки попит продовжував перевищувати пропозицію. НБУ на міжбанк з аукціоном по викупу долара не виходив.

У четвер регулятор ініціював валютну інтервенцію, купував за курсом 26,07 грн/$ і продавав по курсу 26,12 грн/$.

Національний банк України здійснив валютну інтервенцію за єдиним курсом з метою згладжування функціонування валютного ринку. "У зв'язку з недавньою кібератакою робота ряду банків сьогодні була обмежена, що вплинуло на функціонування міжбанківського валютного ринку і нашкодила процесу курсоутворення. Тому НБУ прийняв рішення підтримати функціонування валютного ринку за допомогою валютної інтервенції", - пояснив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Згідно зі Стратегією валютних інтервенцій НБУ на 2016-2020 рр., валютна інтервенція НБУ за єдиним курсом проводиться у випадках, коли необхідно забезпечити ринок чітким курсовим орієнтиром, наприклад, в разі дезорганізованості ринку. При такому втручанні НБУ пропорційно задовольняє заявленим суб'єктам ринку суми за єдиним визначеним курсом гривні на іноземну валюту.

Показати ще новини
Радіо NV
X