Ще один український банк запустив Apple Pay

21 серпня 2018, 11:09

Український мобільний банк Monobank запустив платіжний сервіс Apple Pay.

Про це повідомив співзасновник Fintech Band Дмитро Дубілет на своїй Facebook-сторінці.

"Перше, що потрібно розуміти - не можна так просто взяти і запустити Apple Pay. Ще в 2015 році, коли я працював в Приваті, клієнти нас постійно запитували, чому ми його не запускаємо... (Ой, та якось не подумали!). Багато хто просто не розумів, що запуск залежить тільки від Apple", - пише він.

Відео дня


Мобільний банк розробили в Fintech Band екс-менеджери націоналізованого Приватбанку. Він буде представляти собою b2b-платформу з випуску кредитних карт, яка не належить конкретному банку, але дозволяє банкам підключатися на партнерських умовах. Першими підключитися до неї вирішили iBox Bank і Universal Bank.


За словами Дубілета, зазвичай Apple запускається в нових країнах за одним сценарієм: спочатку йдуть 1-2 найбільших банки. Потім, через пару місяців, пара наступних банків. А потім, коли-небудь, запускаються банки третьої хвилі.

"І найстрашніше, що ми могли стати банком третьої хвилі. Адже Apple дивиться на кількість клієнтів, а ми, нехай і ростемо неймовірними темпами, ще навіть до п'ятірки не увійшли [...] У хід були пущені всі засоби переконання. Нам допомагали колеги з Мастеркард. Ми їздили до Apple на зустріч в Лондон... Ми були готові там же, у них в офісі, прикувати себе наручниками", - зазначив він.

Але вирішальними, за словами Дубілета, виявилися два фактори.

"По-перше, як не парадоксально, допомогли наші клієнти з Android. Виявилося, що через monobank проходить майже стільки ж платежів, скільки через Приватбанк. Ця статистика вразила і нас, і Apple. По-друге, працівники Apple виявили, що карти mono були на одному з перших місць за невдалими спробами додавання в Wallet. Тому заслуга клієнтів mono c iPhone теж чимала", - пише Дубілет.


Сервіс Apple Pay було представлено в 2014 році в США. Він дозволяє оплачувати покупки за допомогою смартфона Apple, до якого прив'язана банківська карта. Для цього досить піднести iPhone до терміналу, попередньо авторизувавшись в службі будь-яким із зручних способів (Touch ID, Face ID або пароль).


Нагадаємо, що 17 травня Приватбанк спільно з компанією Apple першим запустив в Україні Apple Pay. А з початку липня сервіс став доступний для клієнтів всіх українських банків. А в серпні сервіс Apple Pay запустив державний Ощадбанк.

Показати ще новини
Радіо NV
X