Втік від Фрідмана. СЕО Альфа-Банк Україна залишає посаду

21 жовтня, 15:12
Альфа-Банк Україна втратив генерального менеджера (Фото:Альфа-Банк Україна)

Альфа-Банк Україна втратив генерального менеджера (Фото:Альфа-Банк Україна)

СЕО Альфа-Банк Україна Рафал Ющак залишає свою посаду на тлі ухваленого нещодавно Верховною Радою закону про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану.

Генеральний менеджер Альфа-Банк Україна Рафал Ющак залишає свою посаду. Про це пише Forbes Україна із посиланням на прес-службу банку.

Як повідомили у фінустанові, Ющак залишає свою посаду у зв'язку із закінченням контракту.

Відео дня

Ющак вступив на посаду CEO Альфа-Банку у жовтні 2019 року. До призначення в Україні він чотири роки очолював Альфа-Банк у Білорусі. З квітня 2019 року Ющак входив до складу наглядової ради української Альфа-Банку.

Як повідомлялося, засновник Альфа-Банку Михайло Фрідман надіслав листа регуляторним органам Князівства Монако з проханням санкціонувати часткове розморожування коштів на його рахунках у Монако для докапіталізації Альфа-Банку Україна на $1 млрд.

Раніше Фрідман написав листа новому голові НБУ Пишному і підтвердив свою готовність докапіталізувати банк на $1 млрд . У тому ж листі акціонери банку відзначили свою готовність подарувати акції банку державі чи іншому акціонеру.

Як повідомлялося, докапіталізацію Альфа-Банку можуть провести у вигляді " Вічного обов'язку".

Раніше в Альфа-Банку запевнили, що план докапіталізації на $1 млрд не є   "купівлею індульгенції" для акціонера банку російського олігарха Михайла Фрідмана.

На початку вересня видання The Wall Street Journal повідомляло, що російський олігарх Михайло Фрідман хоче «завести» в український Альфа-Банк $1 млрд, сподіваючись на зняття санкцій.

Про плани докапіталізації банку на вказану суму в інтерв'ю Forbes Україна говорив і голова фракції Слуга народу Давид Арахамія.

Важливо відзначити, що Верховна Рада 6 жовтня ухвалила закон про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану, що передбачає націоналізацію без докапіталізації з боку держави.

Згідно з визначенням НБУ в країні зараз 14 системно важливих банків, проте експерти припускають, що йдеться саме про Альфа-Банк Україна.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X