Друга Альфа на продаж. Польський інвестор може купити частки Фрідмана та Авена в Сенс Банку

17 березня, 17:41
Фрідман та Авен можуть продати свої частки у колишньому українському Альфа-банку (Фото:Прес-служба Сенс Банк)

Фрідман та Авен можуть продати свої частки у колишньому українському Альфа-банку (Фото:Прес-служба Сенс Банк)

Російські олігархи Михайло Фрідман та Петро Авен можуть продати свої частки у Сенс Банку польському інвестору.

У Сенс Банку знайшли польського інвестора, який може викупити банк у підсанкційних російських бізнесменів Михайла Фрідмана та Петра Авена.

Про це заявив Симеон Дянков в інтерв'ю FinClub.

Відео дня

За словами банкіра, зараз він спілкується із потенційними інвесторами з Польщі.

"Найближчим часом у мене будуть зустрічі в НБУ та Офісі президента, де я хотів би узгодити наші подальші дії", - зазначив Дянков.

За словами Дянкова, і він, і польський інвестор направили до НБУ листи про наші наміри. Він додав, що вже підписано відповідний меморандум і розпочато підготовку до due diligence.

«Ми запропонували потенційному партнеру делегувати свого представника незалежним членом наглядової ради. Наразі розписую план, у якому деталізую наші подальші кроки», — зазначив банкір.

За словами Дянкова, на першому етапі угоди з інвестором планується. « Суттєво знизити частку підсанкційних акціонерів» в Сенс Банку. Повний вихід підсанкційних акціонерів із капіталу банку відбуватиметься вже на другому етапі, додав банкір. Дянков зазначив, що акціонери готові продавати свої акції.

Але потрібно провести due diligence і на підставі його результатів прийняти рішення, хто буде чим володіти в новому банку. Узгодити такі кроки. Ми зацікавлені швидко рухатися. Шлях непростий», - наголосив банкір.

Як повідомлялося, Альфа-Банк Україна завершив процедури відмови від бренду Альфа-Банк і з 1 грудня 2022 офіційно змінив назву на Сенс Банк.

Раніше глава НБУ Андрій Пишний підтверджував, що питання про докапіталізацію Сенс Банк дійсно обговорювалося , але до подачі документів справа так і не дійшла.

26 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон про спецпроцедуру виведення системного банку з ринку в умовах воєнного стану.

З 1 грудня минулого року український Альфа Банк змінив назву Сенс Банку.

У червні 2022 року довірена особа власника суттєвої участі Симеон Дянков, якій за погодженням з НБУ було передано право голосу щодо мажоритарного пакету Альфа-Банку України, повідомив, що правління фінустанови вирішило відмовитися від бренду Альфа та продовжити роботу під новим брендом .

Тижнем раніше FT повідомляв, що російські олігархи Михайло Фрідман і Петро Авен скидають свої частки в російському Альфа банку Андрію Косогову, сподіваючись вийти з-під санкцій.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X