Чи залишиться арешт на активи Коломойського. Сьогодні Лондонський суд оголосить рішення у справі ПриватБанку

15 жовтня 2019, 09:36

Апеляційний суд Лондона і Уельсу озвучить своє рішення про розгляд скарги ПриватБанку на рішення першої інстанції про невідповідність юрисдикції позову держбанку до Коломойського і Боголюбова.

Як стало відомо НВ Бізнес, сьогодні Апеляційний суд Лондона і Уельсу оголосить рішення про розгляд апеляції ПриватБанку на рішення Високого суду Лондона про невідповідність юрисдикції позову держбанку до Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та шести компаній.

Відео дня

Читайте сьогодні про тиск силовиків, боротьбу з Коломойським, прибуток і приватизацію в інтерв'ю НВ Бізнес з головою правління ПриватБанку Петром Крумханзлом.

Як повідомляв НВ Бізнес, слухання в Апеляційному суді Лондона проходило у відкритому режимі 5 днів. Рішення суд оголосить в кінці вересня — початку жовтня.

До моменту оголошення відповідного рішення, всесвітній арешт на активи Коломойського і Боголобов буде діяти. Якщо суд прийме сторону націоналізованого ПриватБанку, то арешт продовжиться і також почнеться full trial.

Нагадаємо, ПриватБанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

20 грудня 2017 року суд в якості забезпечувального заходу видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених шести компаній на суму більше $ 2,6 млрд. Суд зобов’язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи. Також суд зобов’язав фігурантів цієї справи витрачатимуть не більше 20 тис. фунтів на тиждень.

У березні 2018 року Коломойський і Боголюбов оскаржили рішення Високого суду Лондона, вимагаючи процес перенести в Швейцарію чи в Україні. Юристи екс-власників Приватбанку посилалися на Конвенцію Лугано про юрисдикцію і приведення до виконання судових рішень у цивільних та комерційних справах (Прийнята в місті Лугано, Швейцарія в 1988 році). Ця конвенція передбачає, що такі справи потрібно розглядати за місцем проживання або в країні громадянства відповідачів.

У той же час Високий суд Лондона дозволив юристам ПриватБанку подати апеляцію.

Судовий наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників банку — Коломойського, Боголюбова і згаданих, підконтрольних їм компаній, на суму $ 2,6 млрд поки залишається в силі.

Показати ще новини
Радіо NV
X