Сбербанк Росії заявив про свій інтерес продати українську "дочку" білорусам

2 липня 2018, 09:50
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сбербанк Росії зацікавлений в угоді з білоруським Парітетбанком з продажу йому української "дочки".

Про це заявив глава правління Сбербанку Росії Герман Греф в ефірі телеканалу Білорусь-1, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми дуже сподіваємося, що отримаємо позитивну відповідь [від Нацбанку України - ред.], і ми зможемо продати білоруському банку наш дочірній банк в Україні", - сказав він.

Відео дня

Греф нагадав, що на минулому тижні Парітетбанк направив НБУ заявку на купівлю української "дочки" Сбербанку. За його словами, заявка була оформлена "з усіма необхідними вимогами".


Парітетбанк входить до групи середніх білоруських банків, посідаючи 15-е місце за розміром активів серед 24 діючих білоруських банків. Активи банку на кінець 2017 року становили 365,8 млн білоруських рублів, збільшившись за рік на 2,3%. 99,8% банку володіє управління справами президента Білорусі.

Парітетбанк є правонаступником банку Пошук, який був створений в січні 1991 року на базі Жилсоцбанка СРСР з ініціативи великих підприємств Мінська. У 2004 році банк був перейменований у Парітетбанк.


Раніше в грудні 2017 року Парітетбанк вже подавав пакет документів в Нацбанк для придбання української "дочки" Сбербанку. Проте 19 березня 2018 року НБУ відмовив Парітетбанку в придбанні 100% акцій через невідповідність заявника вимогам законодавства України.

Утім, Парітетбанк вдруге подав у НБУ пакет документів для придбання української "дочки" російського Сбербанку.

Ще раніше інтерес до купівлі українського Сбербанку виявляв білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, який мав намір придбати Парітетбанк, що перебуває в держвласності, і через нього - українську "дочку" Сбербанку РФ. Спочатку влада Білорусі схвалила продаж бізнесменові держбанку за $50 млн, однак пізніше підконтрольна Прокопені компанія VP Capital повідомила, що Парітетбанк залишається у власності держави.


Сбербанк в Україні засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. За даними НБУ, на 1 січня 2018 року за розміром чистих активів (42,4 млрд грн) фінустанова посідала 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X