Сбербанк Росії вклав в українську "дочку" ще 8 млрд грн

14 травня 2018, 10:55

Російський Сбербанк вирішив збільшити статутний капітал українського дочірнього банку на 8,3 млрд грн, або на 66,6% - до 20,8 млрд грн шляхом розміщення акцій додаткового випуску.

Про це банк повідомив у системі розкриття інформації НКЦБФР, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Відповідне рішення було прийнято 11 травня. Банк проведе приватне розміщення акцій додаткового випуску номіналом 1 грн.

Відео дня


Сбербанк (Київ, раніше - дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк НРБ) засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року за розміром активів (42,4 млрд грн) фінустанова займала 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні.

Сбербанк веде переговори про продаж української "дочки" вже другий рік.


Нагадаємо, що 23 березня 2017 року Україна запровадила санкції терміном на рік проти всіх п'яти структур, що працюють в країні, російських держбанків: українських Сбербанку і ВТБ, БМ Банку ("внучка" ВТБ), Промінвестбанку ("дочка" ЗЕБа). Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур.

У цьому списку також був львівський VS банк, але у грудні минулого року російський Сбербанк продав його бізнесменові Сергію Тігіпку.

Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України. У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X