Сбербанк Росії віддав борги своєї львівської "дочки" українському Сбербанку

27 листопада 2017, 11:25
23 листопада Сбербанк Росії переуступив борг львівського VS Банку (ВіЕс Банк) на $46,7 млн і €5,7 млн дочірньому в Україні Сбербанку

Про це йдеться в протоколі до загальних зборів акціонерів.


VS Bank (ВіЕс Банк, до 16 грудня 2013 року - Фольксбанк, раніше - Електрон Банк) засновано у 1991 році. Наразі 99,9% акцій VS Банку опосередковано належить Сбербанку Росії. Станом на 1 липня за розміром активів VS Банк посідав 28-е місце (3,6 млрд грн) серед 88 діючих банків.

Відео дня


Крім того, VS Банк погодив списання переданої заборгованості з відкритого кореспондентського рахунку у Сбербанку.

Банк серед іншого також погодив припинення договорів застави прав вимоги в доларах і в євро від 27 квітня 2017 року з моменту передачі з рахунку в цінних паперах Сбербанку Європа всіх акцій VS Банку - кіпрської компанії Bailican Limited, яка контролюється українським бізнесменом Сергієм Тігіпком.

При цьому залишок заборгованості перед Сбербаном Росії становить ще $26,3 млн і €12,3 млн.

Нагадаємо, що Національний банк України підтвердив можливе схвалення купівлі ТАСкомбанком Тігіпка VS Банку. Пізніше Антимонопольний комітет України дозволив Тігіпку придбати акції VS Банку.

При цьому Тігіпко планує після завершення купівлі VS Банку об'єднати його з ТАСкомбанком.


Тігіпко є власником фінансово-промислової групи ТАС. На фінансовому ринку група представлена ТАСкомбанком і страховою групою ТАС.

У грудні 2016 року Тігіпко завершив угоду з купівлі Universal Bank і страхової компанії Aegon Life Ukraine.


Відзначимо, що 23 березня 2017 року Україна запровадила санкції проти всіх п'яти структур російських держбанків, що працюють в Україні, терміном на рік. Ними стали Сбербанк, ВТБ, БМ Банк ( "дочка" ВТБ), Промінвестбанк ( "дочка" ЗЕБа) і VS Bank ( "дочка" Сбербанку).

Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема, материнських структур.

Сбербанк Росії веде переговори з партнерами і НБУ про вихід з українського ринку.

Показати ще новини
Радіо NV
X