Сбербанк Росії відмовився від емісії акцій української «дочки» на 4,3 млрд грн

15 жовтня 2020, 17:52

Російський Сбербанк не проводитиме заплановану емісію акцій української «дочки» на 4,3 млрд грн.

Сбербанк Росії 7 жовтня вирішила відмовитися від запланованої емісії українського дочірнього Сбербанку на 4,3 млрд акцій. Про це банк повідомив у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Емісію банк планував провести за рахунок додаткових внесків на 4,3 млрд грн.

Згідно з повідомленням, відкликати рішення про випуск акцій банк прийняв 26 червня 2020 року.

За даними НБУ на 1 жовтня 2020 року Сбербанк за розміром загальних активів (65,904 млрд грн) займав 9-е місце серед 75 банків, що діяли в Україні банків.

Сбербанк (Раніше - дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк «НРБ») заснований в 2001 році. Його єдиним власником є Ощадбанк Росії.

Нагадаємо що в квітні 2020 року російські ЗМІ повідомили про продаж 50% + 1 акції Ощадбанку російському Мінфіну, що призвело і до зміни кінцевого власника української «Дочки» російського держбанку.

В результаті в НБУ заявили, що продаж Ощадбанку Центробанком РФ російському Міністерству фінансів відбулася з порушенням українського законодавства.

Колишня уповноважена Антимонопольного комітету Агия Загребельського зазначила, що покупцям російського Ощадбанку в особі Мінфіну РФ може загрожувати штраф від АМКУ в розмірі до 5% річного доходу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X