Сбербанк РФ шукає нового покупця для "дочки" в Україні

18 жовтня 2018, 16:10

Сбербанк РФ буде шукати нового покупця для свого українського дочірнього банку, оскільки білоруський Парітетбанк не влаштував Національний банк України (НБУ).

Про це повідомив перший заступник голови правління Ощадбанку Лев Хасіс, передає Інтерфакс-Україна.

"Думаю, нам доведеться нового покупця шукати, тому що НБУ дуже чітко сказав, що покупець з Білорусі для них є небажаним", - сказав Хасіс.

Відео дня

Крім того, він додав, що НБУ відмовив у зв'язку з тим, що вважає білоруського покупця недостатньо "репутабельним" для того, щоб схвалити цю угоду.

Топ-менеджер також підкреслив, що український банк "продовжує працювати на території України, продовжує дотримуватися всіх нормативів".

"Ви знаєте, що зараз там є судовий процес з одним з українських олігархів і російськими банками, де він намагається в нашому випадку задовольнити свої інтереси за рахунок нашого майна. Ми з цим, природно, не згодні", - сказав Хасіс.

За його словами, акціонери Сбербанку, серед яких 37% - американські і європейські інвестори, "ніколи не погодяться з тим, що вони відповідають якимось чином з тих кейсів, які цей олігарх пред'являє".

Раніше повідомлялося, що НБУ відмовив Парітетбанк в купівлі української "дочки" Сбербанку.


Сбербанк (Київ, раніше - дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк НРБ) засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року по розміру активів (42,4 млрд грн) фінустанова займало 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні банків.

Сбербанк веде переговори про продаж української "дочки" вже другий рік.


Нагадаємо, що 23 березня минулого року Україна ввела санкції терміном на рік проти всіх п'яти працюючих у країні структур російських держбанків: українських Сбербанку і ВТБ, БМ Банку ("внучка" ВТБ), Промінвестбанку ("дочка" ЗЕБа). Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур. Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України.

У цьому списку також був львівський VS банк, але в грудні минулого року російський Сбербанк продав його бізнесменові Сергію Тігіпку.

У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.

У вересні Апеляційний суд Києва наклав арешт на акції українських "дочок" російських банків за участю держави: ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку (всі - Київ) за позовом Приватбанку, який контролюється Ігорем Коломойським.

Показати ще новини
Радіо NV
X