Сбербанк оскаржить арешт акцій української "дочки"

12 вересня 2018, 19:00

Російський Сбербанк має намір найближчим часом оскаржити рішення Апеляційного суду Києва про арешт його акцій, прийняте українським судом на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі.

Про це повідомили в прес-службі банку, пише FinClub.

На його оскарження у Верховному Суді у банку є 30 днів.

"Банк працює на території України в повній відповідності з чинним в країні законодавством і дотримується усіх необхідних нормативів. Арешт акцій не впливає на роботу банку з обслуговування клієнтів", - повідомили у фінустанові.

Відео дня

Відзначимо, що Апеляційний суд Києва заарештував акції Промінвестбанку, Сбербанку і ВТБ Банку (всі - Київ).


Сбербанк (Київ, раніше - дочірній банк Сбербанку Росії, до цього - банк НРБ) засновано в 2001 році. Його єдиним власником є Сбербанк Росії. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2018 року по розміру активів (42,4 млрд грн) фінустанова займало 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні банків.

Сбербанк веде переговори про продаж української "дочки" вже другий рік.


Нагадаємо, що 23 березня минулого року Україна ввела санкції терміном на рік проти всіх п'яти працюючих в країні структур російських держбанків: українських Сбербанку і ВТБ, БМ Банку ("внучка" ВТБ), Промінвестбанку ("дочка" ЗЕБа). Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур. Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України.

У цьому списку також був львівський VS банк, але в грудні минулого року російський Сбербанк продав його бізнесменові Сергію Тігіпку.

У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X