Допомагають товаришу майору. Російський Сбербанк виявляє росіян, які можуть збирати гроші на підтримку ЗСУ

5 травня, 08:44
Сбербанк заявив, що виявляє росіян, які можуть збирати гроші на підтримку української армії (Фото:delo.ua)

Сбербанк заявив, що виявляє росіян, які можуть збирати гроші на підтримку української армії (Фото:delo.ua)

Російський Сбербанк заявив, що допомагає владі знаходити людей, які начебто можуть збирати кошти на ЗСУ через карти банку.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

У російському Сбербанку заявили, що виявляють збирачів коштів для Збройних сил України і надсилають до Росфінмоніторингу інформацію про грошові перекази, можливим призначенням яких є пожертвування для військових цілей.

Відео дня

Про це пише російське пропагандистське агентство ТАСС з посиланням на лист за підписом заступника голови банку Белли Златкіс першому заступнику голови комітету Держдуми РФ з освіти Яни Лантратової.

«Збирачі коштів для Збройних сил України виявляються банком як самостійно з використанням комплексу різних інструментів, включаючи моніторинг соціальних мереж, так і за допомогою інформації, яка надходить від третіх осіб», — йдеться у листі.

За отриманими даними російський банк проводить аналіз підозрілої діяльності клієнта.

У Сбербанку також заявили, що у цій ситуації керуються російським законодавством, вказівками у положеннях ЦБ РФ та власними внутрішніми нормативними документами.

Нагадаємо, що 4 травня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн підтвердила, що ЄС планує ввести ембарго на російську нафту і відключити Сбербанк від SWIFT у рамках шостого пакета санкцій.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X