Британія заборонить розміщення держборгу РФ у Лондоні

Голова британського МЗС Ліз Трасс (Фото:Efrem Lukatsky/Pool via REUTERS)
Міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс заявила, що країна заборонить розміщення Росією суверенного боргу у Лондоні після визнання Москвою «Л/ДНР», пише Reuters.
«Ми дуже чітко заявили, що збираємось обмежити доступ Росії до британських ринків. Ми збираємося припинити розміщення російським урядом суверенного боргу у Сполученому Королівстві», — сказала Трасс у коментарі телеканалу Sky.
Вона додала, що будуть «ще жорсткіші санкції проти основних олігархів, ключових організацій у Росії, обмеження доступу Росії до фінансових ринків, якщо відбудеться повномасштабне вторгнення в Україну».
Reuters зазначає, що, за словами західних чиновників, для обмеження продажу суверенних боргових зобов’язань Росії у Лондоні Великобританії потрібно буде внести зміни до законодавства.
Проте, маючи четверті за величиною валютні резерви у світі, що перевищують $630 мільярдів доларів, і в ситуації, коли ціни на нафту Brent становлять майже $97 за барель, Росії навряд чи знадобиться найближчим часом продавати великі обсяги боргових зобов’язань, номінованих в іноземній валюті, пише агентство.
22 лютого, США ввели санкції проти російських банків ВЕБ.РФ і Промзв’язокбанк, а також проти 42 їхніх дочірніх компаній, у тому числі українського Промінвестбанку, через визнання Москвою псевдореспублік «Л/ДНР». Мінфін США також посилив обмеження щодо операцій із суверенним боргом Росії: запровадив заборону на покупку на вторинному ринку державних облігацій, випущених Мінфіном РФ, Банком Росії або Фондом національного добробуту після 1 березня 2022 року.
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон 22 лютого оголосив про запровадження санкцій проти п’яти російських банків, а також російських олігархів Геннадія Тимченка, Бориса та Ігоря Ротенбергів. Під санкції потраплять російські банки Росія, ІС Банк, Генбанк, Промзв’язокбанк та Чорноморський банк.
Також канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що зупинив процес сертифікації російського газопроводу Північний потік-2.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.