Радикальне схвалення. Зеленський підтримав заміну податку на прибуток податком на виведений капітал — Саакашвілі

30 червня 2020, 19:18

За словами голови Нацради реформ Міхеїла Саакашвілі, президент Володимир Зеленський підтримав заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

Президент України Володимир Зеленський зайняв радикальну позицію з питання заміни податку на прибуток податком на виведений капітал. Про це за підсумками першого засідання Нацради реформ заявив глава виконкому ради Міхеїл Саакашвілі, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

«Замість податку на прибуток, який абсолютно корупційний, вводиться податок на виведений капітал - це було підтримано президентом Зеленським. І він сказав дуже чітко: ніяких півзаходів і ніяких половинчастих рішень - треба допомогти українській економіці », - заявив Саакашвілі на брифінгу.

Саакашвілі додав, що деякі представники уряду виступили проти податку на виведений капітал. Вони заявляли, що «Ми не можемо цього дозволити» і пропонували замінити податок в деяких областях.

«Треба брати ризики, щоб допомогти економіці - дуже сподобалася концепція президента», - підкреслив Саакашвілі.

Нагадаємо, що раніше за введення податку на виведений капітал виступав президент України Петро Порошенко. Зокрема, 5 липня 2018 року внесла до Верховної Ради відповідний законопроєкт № 8557. Документ містив вимогу визначити компенсатори для покриття бюджетних втрат внаслідок заміни податку на прибуток податком на виведений капітал.

Тоді в Мінекономіки виступили проти введення в Україні даного податку . У міністерстві тоді заявили, що це може негативно відбитися на доходах держбюджету і, відповідно, здатності країни обслуговувати зовнішні зобов'язання. Законопроект був відкликаний 20 травня 2019 року.

У листопаді 2019 року голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев говорив в інтерв'ю Радіо НВ, що Україна може ввести податок на виведений капітал з 1 січня 2021 року . Проти такої зміни виступали в Міжнародному валютному фонді. У МВФ вважали, що Україні потрібно вдосконалити механізм адміністрування податку на прибуток, а не вводити НнВК, оскільки це «Може нашкодити країні в декількох площинах». Перш за все мова йде про значні втрати податкових надходжень, які, за консервативними оцінками, можуть скласти 1,7% ВВП 2020-2021 роках), відзначали у Фонді. Крім цього, немає очевидних доказів, що така зміна сприятиме збільшенню інвестиційних потоків, заявляли в МВФ.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X