S&P опустило рейтинг Росії з іноземної валюти до «обмеженого дефолту»

9 квітня, 11:32
Росія може зіткнутися з першим дефолтом із 1917 року (Фото:REUTERS/Maxim Shemetov)

Росія може зіткнутися з першим дефолтом із 1917 року (Фото:REUTERS/Maxim Shemetov)

Агентство S&P знизило суверенний кредитний рейтинг Росії в іноземній валюті до «вибіркового дефолту», після того, як Мінфін РФ розплатився по євробондах на $650 млн у рублях.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Міжнародне рейтингове агентство S&P понизило рейтинги Росії в іноземній валюті до «вибіркового дефолту», передає Reuters.

Відео дня

Таке рішення агентство ухвалено через збільшені ризики того, що Москва не зможе і не захоче виконати свої зобов'язання перед іноземними власниками боргу.

Зазначається, що Росія може зіткнутися з першим суверенним зовнішнім дефолтом більш ніж за сторіччя після того, як цього тижня вона домовилася щодо погашення міжнародних облігацій у рублях.

S&P підкреслила у понеділок, що Росія здійснила виплати купона та основного боргу за доларовими єврооблігаціями в рублях.

«В даний час ми не очікуємо, що інвестори зможуть конвертувати ці рублеві платежі в долари, еквівалентні сумам, що спочатку належать, або що уряд конвертує ці платежі протягом 30-денного пільгового періоду», — зазначає агентства.

Найближчими тижнями санкції щодо Росії, ймовірно, посилять ще більше.

S&P надає вибірковий рейтинг дефолту, коли вважає, що боржник вибірково не виконав свої зобов'язання щодо конкретного випуску або класу зобов'язань, але продовжить своєчасно виконувати свої платіжні зобов'язання щодо інших випусків або класів зобов'язань.

Росія не оголошувала дефолту за своїм зовнішнім обов'язком після революції 1917 року.

Нагадаємо, що 18 березня агентство S&P знизило рейтинг Росії до переддефолтного. Це було друге зниження рейтингу вдруге з початку місяця.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X