«Гірше, ніж тюльпаноманія». Відомий американський економіст застеріг від покупки біткоїну слідом за Маском

11 лютого 2021, 11:18

Американський економіст, який передбачив кризу 2008 року, Нуріель Рубіні застеріг інвесторів від купівлі біткоїну за прикладом Ілона Маска і передрік криптовалюті новий обвал.

Відомий американський економіст Нуріель Рубіні, що передбачив кризу 2008 року, застеріг від купівлі біткоїну і передбачив криптовалюті новий обвал. Про це він написав у колонці для Financial Times.

Відео дня

На думку економіста, фундаментальна цінність біткоїну дорівнює нулю і була б взагалі негативною, якби до майнінгу криптовалюти застосовувалися відповідні податки на викиди вуглецю.

На думку Рубіні, твердження про те, що біткоїн — «цифрове золото», підживлюють бульбашку на ринку криптовалют. Економіст впевнений, що ця бульбашка знову лусне, як це вже було до 2017 року.

Також Рубіні заявив, що називати біткоїн та інші токени валютою некоректно, оскільки вони не є розрахунковою одиницею або масштабованим засобом оплати.

Він додав, що хоч Tesla і заявила про плани приймати оплату в криптовалюти, інші великі компанії «майже не використовують» цю опцію. На думку економіста, використання токенів — «фактично повернення до бартеру».

Також Рубіні вважає неправильним називати криптовалюта «активами». Він підкреслив, що на відміну від цінних паперів і комерційної нерухомості вони не створюють грошовий потік. Також криптовалюти не мають практичного застосування, яке є у золота і житлової нерухомості.

«Це всього лише гра на спекулятивному міхурі, навіть гірше, ніж тюльпаноманія, оскільки квіти мали і досі мають практичну цінність», — зазначив економіст.

Рубіні додав, що криптовалюти не децентралізовані і основну частину обсягів видобутку біткоїну контролюють майнер-олігополісти. Також він додав, що занадто великий контроль над криптовалюти зберігають їхні засновники.

Американський економіст наголосив, що біткоїн не входить до портфелів серйозних інституційних інвесторів.

«Багато хто з його роздрібних покровителів — бовдури, якими маніпулює армія корисливих інсайдерів і продавців зміїного масла. Ілон Маск з Tesla і Майкл Сейлор з MicroStrategy можуть зробити ставку на біткоїн. Це не означає, що вам слід», — підсумував Рубіні.

Нагадаємо, що на тлі новини про те, що компанія Tesla інвестувала в біткоїн $1,5 млрд, курс криптовалюти подолав позначку $48 тисяч. На тлі зростання біткоїну, його головний конкурент Ethereum також оновив історичний максимум, пробивши $ 1800.

При цьому аналітики JPMorgan вважають, що великі компанії навряд чи почнуть інвестувати в біткоїн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X