Розміщення Україною євробондів назвали найкращою транзакцією року

30 січня 2018, 18:38

Повернення України на ринки зовнішніх запозичень в вересні 2017 року визнано найкращою транзакцією року в регіоні Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки.

Про це йдеться у щорічному огляді міжнародних ринків капіталу видання Global Capital.

Так, восени 2017 року Україна повернулася на світові ринки капіталу та розмістила єврооблігації на $3 млрд під 7,375% річних з 15-річним терміном погашення.

Відео дня

Міністр фінансів Олександр Данилюк на своїй Facebook-сторінці заявив, що ця активна операція стала важливим кроком для ефективного управління державним боргом.

“Вдале розміщення українських євробондів означає, що інвестори довіряють Україні. Але найважливішим є те, що це розміщення є кроком для стабілізації нашої фінансової системи в майбутньому”, - відзначає міністр.

За його словами, Україна використала частину надходжень від нового випуску облігацій використана для викупу/обміну облігацій 2019 і 2020 років погашення, коли будуть основні виплати по зовнішньому боргу.

Нагадаємо, що 18 вересня 2017 року президент України Петро Порошенко заявив, що Україна розмістила 15-річні облігації на $3 млрд. З них - $1,6 млрд - для здійснення обміну або викупу єврооблігацій з погашенням у 2019 і 2020 роках, які були випущені у рамках реструктуризації боргу у 2015 році. Попит на нові єврооблігації склав близько $9,5 млрд.

До цього Україна ніколи не залучала такого обсягу, ще й на такий великий термін.

Крім того, Україна у 2018 році запланувала випуск єврооблігацій до $2 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X