«Банк-шпигун». Російський Міжнародний інвестбанк у Будапешті перебуває під загрозою банкрутства — Euroactiv

28 лютого, 11:36
Російському «банку-шпигуну» у Будапешті загрожує банкрутство (Фото:International Investment Bank via Facebook)

Російському «банку-шпигуну» у Будапешті загрожує банкрутство (Фото:International Investment Bank via Facebook)

Міжнародний інвестбанк у Будапешті, який називають «троянським конем Путіна», знаходиться під загрозою банкрутства.

Міжнародний інвестиційний банк у Будапешті, в якому майже 50% належить Росії та 25,27% - Угорщини, витратив майже всі свої резерви ліквідності після того, як потрапив під санкції Євросоюзу.

Відео дня

Про це пише Euroactive.

Угорська опозиція називала цей банк « троянським конем Путіна». Банк викликав занепокоєння всередині країни та за кордоном, особливо у Сполучених Штатах. За словами дев'яти сенаторів США у 2019 році, банк також широко розглядається як підрозділ російської секретної служби.

Без своїх коштів, заморожених через санкції, запроваджені після російсько-української війни, «банк ризикує виявитися неплатоспроможним або буде змушений реструктурувати свої облігації вже у травні 2023 року», — пише Euroactive.

У середині грудня високопоставлений керівник банку направив керівництву листа, в якому заявив, що бельгійська фінансова компанія Euroclear заблокувала кошти МІБ після введення санкцій Євросоюзу.

Також він передбачив « Такої серйозної нестачі коштів у першому кварталі цього року, що навіть продаж кредиту портфоліо було б недостатньо, щоб компенсувати це».

У жовтні 2022 року Мінфін Бельгії заблокував кошти банку, мотивуючи це тим, що кілька членів ради директорів банку « мають зв'язки з урядом Росії, який має контролюючий вплив на МІБ».

Лист, отриманий під час кібератаки на банк 17 лютого, засвідчив, що міністр економічного розвитку Угорщини Мартон Надь безуспішно лобіював міністра фінансів Бельгії розблокувати кошти банку.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада підтримала указ про запровадження секторальних санкцій на 50 років проти всіх банків та небанківських фінустанов РФ.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X