Російський інвестбанк Тройка Диалог створив мережу з 70 офшорних компаній, через яку відмили понад $4,5 млрд - розслідування OCCRP

4 березня 2019, 18:17

Російський інвестбанк Тройка Диалог, який з 2012 року належить Сбербанку, створив мережу з 70 офшорних компаній для відмивання грошей, яка діяла більше восьми років, починаючи з 2004 року.

Про це свідчить розслідування Проекту з розслідування корупції та організованої злочинності (Organized Crime and Corruption Reporting Project, OCCRP) і литовського інтернет-видання 15min.lt. У їх розпорядженні опинилися дані про банківські проводки компаній, які мали рахунки в литовському банку Ukio (припинив діяльність у 2013 році). Розслідувачі проаналізували майже півтора мільйона банківських проводок і сотні документів про угоди. Статті з даними розслідування вийшли, зокрема, в виданнях The Guardian і Медуза .

Відео дня

Як пише The Guardian, через мережу з 70 офшорних компаній відмили приблизно $4,6 млрд. Гроші переводили з Росії в Європу і США. Після цього їх використовували для покупки приватних літаків, яхт, елітної нерухомості, організації свят і інших цілей. Медуза зазначає, що в банку Ukio обслуговувалися рахунки як мінімум 30 компаній, пов'язаних з інвестбанком Трійка Діалог.

Медуза пише, що $69 млн через цю систему офшорних юросіб в 2007-2010 роках отримали компанії, які були пов'язані з одним президента РФ Володимира Путіна, віолончелістом Сергієм Ролдугіним. Guardian повідомляє, що в 2009-2011 роках одна з компаній офшорної мережі - зареєстрована на Британських Віргінських островах Quantus Division Ltd. - перерахувала приблизно $200 тис. трьома траншами благодійної організації Prince's Charities Foundation, пов'язаної з принцом Чарльзом. Як підкреслює газета, інформації про те, що одержувачі коштів знали про їх походження, немає. Крім того, кошти, одержаних злочинним шляхом, і ті, які були отримані законним шляхом, могли переводитися разом.

Медуза пише, що $130 млн на підконтрольні Тройке офшорні рахунки перерахували ті ж компанії, які фігурували в так званій справі Сергія Магнітського про крадіжку з бюджету 5,4 млрд руб. під виглядом відшкодування податку на прибуток для колишніх компаній інвестфонду Hermitage Capital. Понад $27 млн надійшли на рахунки офшорної мережі від компаній, замішаних в виведенні грошей з аеропорту Шереметьєво.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X