І це лише за березень. Росіяни вивели із банків валюти на $10 млрд

15 квітня, 02:34
Росіяни забрали з банків валюти майже на 10 млрд доларів (Фото:NBU\Flickr)

Росіяни забрали з банків валюти майже на 10 млрд доларів (Фото:NBU\Flickr)

За березень росіяни вивели із банків валюти майже на $10 млрд на тлі обмежень російського центробанку. Відтік був особливо сильним на початку місяця.

У березні 2022 року росіяни зняли з валютних рахунків $9,8 млрд, відтік тривав другий місяць поспіль і міг бути потужнішим, ніж у лютому.

Про це пише російський РБК із посиланням на дані ЦБ РФ.

Відео дня

Минулого місяця росіяни продовжили знімати валюту з депозитів та рахунків в умовах обмежень Центробанку РФ. При цьому найбільший відтік валюти за рахунками та депозитами спостерігався в першу декаду місяця. Він припинився в останній тиждень березня.

Відтік коштів населення з валютних рахунків та депозитів тривав другий місяць поспіль і міг бути більшим, ніж у лютому.

На динаміку валютних залишків вплинуло запровадження обмежень із боку російського центробанку. Так, 9 березня регулятор на півроку заборонив кредитним організаціям видавати клієнтам-фізособам на руки будь-яку іноземну валюту, окрім доларів, та ввів ліміт на зняття коштів — $10 000 в еквіваленті.

Забрати валюту могли лише ті клієнти, які відкрили рахунок чи терміновий внесок до 9 березня. При цьому нові вклади або засоби понад ліміт можна зняти тільки в рублях.

З 11 квітня ЦБ дозволив банкам видавати в межах лімітів євро, а з 18 квітня клієнти матимуть змогу купувати готівкову валюту у відділеннях.

В той же час росіяни повертали рублі на банківські рахунки через високі ставки.

Раніше повідомлялося, що чистий відтік капіталу з РФ у першому кварталі 2022 року збільшився до $64,2 млрд . проти $17,5 млрд. за аналогічний період минулого року.

У лютому росіяни забрали з банків рекордні 1,2 трлн руб ( близько $15 млрд) , що стало найзначнішим відпливом вкладів з 2008 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X