Злякалися санкцій. Росіяни забрали з банків рекордну з 2008 року суму

22 березня, 09:50
Кошти населення російських банках скоротилися на 3,5% у лютому (Фото:Alex-V / Pixabay)

Кошти населення російських банках скоротилися на 3,5% у лютому (Фото:Alex-V / Pixabay)

У лютому цього року росіяни забрали з банків рекордні 1,2 трлн. рублів на тлі загрози санкцій. Більшість відпливу коштів припала на останній тиждень місяця.

У лютому росіяни забрали з банків рекордні 1,2 трлн рублів - це найзначніший відтік вкладів як мінімум з 2008 року в абсолютному вираженні. Про це пише російський РБК із посиланням на огляд Центробанку РФ.

Відео дня

У відносному вираженні заощадження росіян у банках сильніше скорочувалися лише на вершині світової фінансової кризи — у жовтні 2008 року.

Як зазначається в матеріалах російського центробанку, відтік грошей в основному припав на останній тиждень лютого. У ЦБ підкреслили, що попит населення на карбованцеву та валютну готівку був викликаний «негативним інформаційним фоном в умовах санкцій щодо найбільших російських банків».

Як пише видання, вже 24 лютого - в перший день вторгнення російських військ в Україну - було зафіксовано зростання на 111,3 млрд рублів готівки в обігу, що надійшли через банківську систему.

У наступні дні зростання посилилося. У сукупності за підсумками лютого обсяг готівки збільшився більш ніж на 2 трлн – до 15,82 трлн рублів.

Попит росіян на готівку стабілізувався після підвищення ключової ставки до 20%.

Нагадаємо, що 28 лютого російський центробанк негайно підняв ключову ставку до 20%.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X