Російський ВТБ розповів про подальшу долю української "доньки"

28 березня 2017, 15:59
Російський ВТБ не виключає, що одним з варіантів перетворення українського дочірнього банку ВТБ (Україна) буде трансформація у фінансову компанію, а визначиться з його долею до кінця 2017 року

Про це повідомив глава ВТБ Андрій Костін в кулуарах з'їзду АРБ, передає Інтерфакс-Україна.

"Є два шляхи: шлях продажу банку, шлях поетапного скорочення балансу, можливо, перехід його у фінансову компанію, зараз новий закон в Україні прийнято. Подивимося (. . .) В цілому ми хотіли б до кінця року до одного з двох рішень прийти", - сказав він, підкресливши, що ВТБ хоче провести "реально гарну угоду з українською "донькою".

Відео дня

Костін відзначив, що ВТБ в Україні працює в нормальному режимі, не припиняв і не обмежував клієнтські операції і платежі.

На його думку, будь-яка операція з продажу активів в Україні зараз буде йти з дисконтом.

Група поки не оцінила обсяг резервів, які потрібно додатково створити на українські підрозділи. Розмір резервів буде залежати від результатів роботи групи щодо стягнення кредитів та реалізації отриманих застав, зокрема, нерухомості.

Угода з продажу іншої української "доньки" ВТБ - БМ банку - знаходиться на фінальній стадії. "Там - на останній стадії. Вже йдуть якісь узгодження. Невелика угода", - додав Костін.

Група не очікує, що може бути здійснено рейдерське захоплення українського ВТБ. "Ми не боїмося (рейдерського захоплення дочірнього банку – ред.), але таку можливість допускаємо", - заявив Костін.

Він додав, що ВТБ скористається запропонованою ЦБ РФ можливістю відкласти на три роки створення резервів за операціями з українськими дочірніми банками.

Нагадаємо, що раніше Банк ВТБ заявляв, що поки продовжить працювати на українському ринку, але надалі планує з нього піти.

16 березня Петро Порошенко схвалив санкції проти п'яти російських банків строком на рік.

Зокрема, в список потрапили Сбербанк, ВТБ, БМ Банк, Промінвестбанк і VS Bank.

Цим банкам заборонено виводити кошти за межі країни.

Заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова 19 березня заявила, що всі банки з російським держкапіталом ведуть переговори про продаж.

За даними НБУ, "доньки" російських банків мають зобов'язання перед фізичними особами та юридичними особами України на 36 млрд гривень (близько $1,4 млрд).

Показати ще новини
Радіо НВ
X