Російський ВЕБ зібрався продати українську "дочку" до травня

15 лютого 2018, 11:02

У російському Внєшекономбанку (ВЕБ) заявили про плани продати Промінвестбанк (ПІБ) до травня.

Про це повідомив глава кредитної організації Сергій Горьков, передає Інтерфакс-Україна.

Горьков повідомив, що очікується рішення, яке влаштує обидві сторони. "Ми очікуємо рішення, яке взаємно прийнятне і для Нацбанку України, і для нас, тому найближчим часом, я сподіваюся, до 1 квітня ми завершимо, можливо, якщо дозволять обставини. Давайте краще скажемо до 1 травня", - сказав Горьков.

Відео дня

Він також зазначив, що від угоди буде залежати розмір резервів, які створить ВЕБ для української "дочки".

Глава ВЕБа також додав, що український ринок непростий для продажів. "Угод не так багато, якщо говорити про більш-менш середні угоди, банк немаленький з точки зору розміру активів", - додав він.


Промінвестбанк засновано у 1992 році і контролюється російським Внєшекомкономбанком (ВЕБ).

У березні РНБО запровадила санкції проти банків з російським держкапіталом.

Згідно з даними Нацбанку України, у першому кварталі 2017 року активи ПІБа скоротилися на 22,9% - до 25,61 млрд грн, в результаті чого він опустився з 11-го на 13-е місце на ринку за цим показником серед 90 банків України.


Раніше повідомлялося, що ВЕБ планував продати у першому півріччі 2017 років три дочірні банки - Глобекс, Связь-банк і український Промінвестбанк.

У березні керівник Внєшекономбанку оголосив, що фінальне рішення щодо угоди про продаж українського Промінвестбанку буде прийнято через тиждень, а можливим покупцем може стати угорська банківська група OTP.

У травні поточного року ЗМІ повідомляли, що народний депутат Максим Микитась може стати акціонером Промінвестбанку.

При цьому 28 липня комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем Національного банку України ухвалив рішення відмовити в узгодженні придбання істотної участі Максиму Мікітасеві і Павлу Фуксу у Промінвестбанку.

Також слід зазначити, що у липні 2016 року у Національний банк надійшов лист від представників Олександра Ярославського, у якому було висловлено намір у майбутньому подати пакет документів для погодження набуття істотної участі у Промінвестбанку.

18 травня відбулося засідання наглядової ради російського ВЕБа, де, зокрема, обговорювався продаж українського Промінвестбанку. Нагадаємо, що в червні Ярославський заявляв, що банк потрібен йому через купівлею низки промислових активів. "Я придбав кілька серйозних промислових активів, і мені потрібен банк як фінансовий інструмент управління ними", - відзначав він.

У липні 2017 році Ярославський звернувся до НБУ з наміром купити російський Промінвестбанк.

Національний банк України отримав 8 грудня від громадянина України пакет документів для набуття істотної участі в Промінвестбанку (ПІБ) в розмірі 99,7% його статутного капіталу.

12 січня Антимонопольний комітет отримав документи від депутата Верховної Ради Максима Микитася (позафракційний) на купівлю 25% акцій Промінвестбанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X