Російський держбанк погрожує Порошенку міжнародним судом за свої активи в Україні

27 листопада 2018, 11:56

Російський державний банк ВТБ залишає за собою право звернутися в міжнародний суд за стягненням з президента України Петра Порошенка витрат на придбання у нього українського банку в 2006 році.

Про це йдеться в заяві групи.

"Хотіли б також нагадати пану П.А. Порошенку, що ВТБ (Україна) був побудований на базі банку Мрія, яким він володів і який група ВТБ придбала у нього в 2006 році. Група ВТБ залишає за собою право звернутися в міжнародний суд за стягненням з пана П.А. Порошенка суми коштів, витрачених на купівлю банку", - говориться в повідомленні.

Відео дня

ВТБ в січні 2006 року підписав угоду про придбання 98% акцій банку Мрія за $70 млн. З цим банком була об'єднана українська "дочка" ВТБ. Найбільшими акціонерами банку Мрія на початок січня 2006 року були Ігор Кононенко, Олег Зимін, Петро і Олексій Порошенко, Олег Свинарчук.

Апеляційний суд Києва у вересні заарештував акції українських "дочок" ВТБ, Внєшекономбанку і Сбербанку, заборонив здійснювати їх ліквідацію або реорганізацію і здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного їм майна. Це рішення було прийнято у зв'язку із заявою про забезпечення виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за втрату "кримських" активів колишнього співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського і ще 17 компаній.

Утім, 20 листопада той же Київський суд скасував арешт акцій та майна Сбербанку України.

ВТБ вважає, що прийняті судовою системою України рішення виходять "далеко за межі цивілізованого правового поля". На його думку, вони ставлять під загрозу поточну діяльність українського дочірнього банку. Рішення Апеляційного суду Києва "фактично паралізувало роботу" ВТБ в Україні, наголошено в заяві російського банку.

Група ВТБ оскаржила ухвалене київським апеляційним судом рішення. "Але розгляд наших скарг необгрунтовано затягується, а політична ангажованість українських судів робить їх майбутні рішення щодо нас передбачуваними. Це позбавляє нас надії на справедливий суд і, отже, на збереження бізнесу в цій країні. На наш погляд, вердикти українських судів є нічим іншим, як узаконенням спроби рейдерського захоплення наших українських активів", - заявляє ВТБ.

На його думку, дії Коломойського "цілеспрямовано підсилюють протизаконні санкції, які керівництво України ввело в березні 2017 року проти російських банків".

"У цій ситуації керівництво України несе повну відповідальність за той збиток, який неправові дії Коломойського можуть завдати українським вкладникам і бізнесу", - підкреслює російський банк.

Нагадаємо, що 23 березня минулого року Україна запровадила санкції терміном на рік проти всіх п'яти структурах російських держбанків, що працюють в країні: українських Сбербанку та ВТБ, БМ Банку ("внучка" ВТБ), Промінвестбанку ("дочка" ВЕБа). Їм заборонені будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур. Цим банкам заборонено виводити кошти за межі України.

У цьому списку також був львівський VS банк, але в грудні минулого року російський Сбербанк продав його бізнесменові Сергію Тігіпку.

У березні цього року НБУ продовжив санкції проти "дочок" російських банків.


Український ВТБ Банк (раніше - банк Мрія) заснований в 1992 році. Його основним акціонером є російський Банк ВТБ з пакетом 99,9%.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів ВТБ Банк займав 22-е місце (8 млрд грн) серед 83 банків, що діяли в країні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X