Російський депутат запропонував заборонити грошові перекази в Україну

8 листопада 2016, 12:10
Депутат фракції Єдина Росія Владислав Резник вніс у Держдуму законопроект, який може обмежити грошові перекази з території Росії на територію України, що здійснюються за допомогою іноземних платіжних систем, передає Інтерфакс-Україна

Наголошується, що текст законопроекту опубліковано в електронній базі нижньої палати парламенту.

Згідно з текстом пояснювальної записки, документ спрямований на усунення негативних наслідків заборони на діяльність російських платіжних систем на території України.

Відео дня

Нагадаємо, що в жовтні Україна обмежила діяльність ряду російських платіжних систем.

"Встановлення цієї заборони призвело до обмеження конкуренції на російському ринку платіжних послуг, здійснюваних у вигляді транскордонних переказів грошових коштів без відкриття рахунку, на користь іноземних платіжних систем", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Згідно з документом, у разі введення іноземною державою обмежень на використання на її території платіжних послуг, що надаються російськими операторами, не будуть здійснюватися перекази грошових коштів, у тому числі електронні, з території РФ на територію такої держави з використанням іноземних платіжних систем. Порушення такого обмеження призведе до стягнення Банком Росії штрафу з особи, яка здійснила переклад, в розмірі здійснених платежів

Законопроект також вносить до закону про Національну систему платіжних карт поправки, які обмежують транскордонні перекази коштів без відкриття банківського рахунку, здійснювані поза російських чи іноземних платіжних систем. В даний час транскордонні перекази здійснюються в рамках платіжних систем або з використанням послуг іноземних юридичних осіб, не є інфраструктурою іноземних платіжних систем, через так звані "системи термінових переказів". Автор документа пропонує заборонити використання таких систем переказів з метою забезпечення прав і законних інтересів учасників таких правовідносин.

Показати ще новини
Радіо НВ
X