Російська платіжна система обійшла українські санкції - ЗМІ

27 червня 2018, 15:04

Російська платіжна система Юністрім переказує гроші в Україні через британську CEL.INT.

Про це повідомили в прес-службі і колл-центрі Юністрім, пише Коммерсантъ.

Так, у британській компанії укладені договори з українськими банками - у результаті платіж, відправлений з Росії через Юністрім, видається в Україні Ощадбанком, Юнексбанком, Акордбанком, Credit Optima Bank і IBox Bank, уточнює видання.

Відео дня

Раніше Юністрім проводив платежі в Україну не тільки через CEL.INT, а й через українську Welsend, яка належить державному Укргазбанку. Однак з 21 червня єдиною платіжною системою для виплати переказів на Україні залишилася CEL.INT.

Зазначається, що до 20 червня перекази з Росії в Україну можна було провести прямо з сайту Юністрім, зараз така можливість зникла.

У прес-службі Юністрімом запевнили, що "система не представлена на Україні і не має договорів банками, які виплачують в Україні".

На питання про те, чому припинилася співпраця з Welsend, а також зникла можливість відправлення переказів в Україну через сайт, в Юністрім не відповіли, як і на питання про співпрацю з CEL.INT.

В Укргазбанку зазначили, що Welsend не працює з російською платіжною системою з 17 жовтня 2016 року. При цьому в листі партнерам від 21 червня Юністрім повідомляє, що "по системі Welsend видача переказів тимчасово припинена, про відновлення буде повідомлено додатково", пише видання.

У прес-службі Національного банку України підкреслили, що попереджали платіжні системи про "неприпустимість співпраці з платіжними системами, до яких Україна застосувала санкції, а також взаємодії з ними через посередництво інших платіжних систем і організацій, незалежно від їх юрисдикції".

У разі недотримання відповідних обмежень після спрямованого попередження НБУ прийме "адекватні заходи впливу, як це було у випадку з Tyme". На питання щодо дій CEL.INT і Welsend в НБУ не відповіли, відзначає видання.

Нагадаємо, що НБУ забрав ліцензію у міжнародної платіжної системи TYME через співпрацю з Росією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X