Росіяни почали масово брати кредити на побутову техніку і скуповувати iPhone через обвал рубля

22 січня 2016, 03:13
3195
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Росіяни скуповують iPhone і масово беруть кредити на побутову техніку

На початку цього року російські банкіри зіткнулися з нетиповим для січня зростанням попиту населення на кредити для купівлі товарів у торговельних мережах

"У січні 2016 року видано POS-кредитів (надання позик на товари безпосередньо в торгових точках) на ту ж суму, що і в листопаді 2015 року (7 млрд руб. в ХКФ-банку і 3 млрд руб", - повідомляє Коммерсантъ з посиланням на ХКФ-банк і банк "Ренесанс кредит".

В Альфа-банку очікують, що січневі видачі навіть перевищать листопадові показники. За словами директора з розвитку масового сегмента Альфа-банку Дмитра Жиздюка, за підсумками січня банк прогнозує видачі на рівні 4 млрд руб., в листопаді минулого року банк надав таких кредитів на 3,6 млрд руб.

Банкіри відзначають, що особливо росіяни активно скуповували у січні електроніку і побутову техніку, як і в розпал обвалення курсу рубля рік тому, з тією лише різницею, що зараз це все більше робиться в кредит, а не за свій рахунок.

Учасники ринку пов'язують нетипову поведінку споживачів з кількома причинами.

"Електроніка і побутова техніка в основному імпортні та через зростання курсів валют можуть подорожчати швидше інших товарів, наприклад меблів чи одягу, що підігріває попит", - заявив виданню заступник голови правління ХКФ-банку Олександр Антоненко.

"На тлі ослаблення рубля деякі ритейлери вже підвищили ціни на 30-40%. У результаті багато громадян в очікуванні чергового витка зростання цін вирішили придбати товари заздалегідь", - вважають у банку "Ренесанс кредит".

А ось покупки більше в кредит і менше за свій рахунок банкіри пояснюють суттєвим зниженням за 2015 рік доходів людей і рівня їх купівельної спроможності. Інші вважають, що свою роль зіграло активне просування програм кредитування ритейлерами у січні 2016 року.

Крім того, великі російські ритейлери констатували дефіцит деяких моделей iPhone. Вони пов'язують його з високим попитом у післяноворічний період і з побоюваннями у зв'язку з падінням курсу рубля, повідомляє газета Ведомости. Зокрема в магазинах розкупили iPhone 6.

Нагадаємо, вдень 21 січня курс долара на Московській біржі досяг 85 рублів. Проте пізніше Центральний банк Росії зміг підвищити курси основних світових валют по відношенню до рубля. Зокрема, курс долара ЦБ підняв до 83,59 рублів.

НВ

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

article_img
Аквамен відпочиває. США розробляють підводних бойових роботів
Наукпоп

Сьогодні, 07:00

article_img
Ейнштейн в люті. Дослідження темної матерії кидає виклик сучасній фізиці
Компанії/Ринки

Вчора, 14:42

article_img
Мистецтво привертати увагу. Історія успіху креативного агентства Banda

Головне

Геополітика

Вчора, 14:37

article_img
Україна не має йти на політичні компроміси в питанні реінтеграції Донбасу - Волкер
Культура

Сьогодні, 07:31

article_img
Оголошено переможців 69-го Берлінале
Геополітика

Вчора, 16:05

article_img
У Венесуелі військові генерали й опозиція ведуть таємні переговори – Болтон