Росія вивчає питання свого плавного включення у фінансову залежність від Китаю

4 вересня 2015, 14:41
Міністерство фінансів РФ в проекті бюджету на 2016 рік не виключило зовнішніх запозичень в юанях, передає Прайм

За словами заступника глави Мінфіну РФ Сергія Сторчака, його відомство в проекті бюджету на 2016 рік передбачить для себе можливість виходу на зовнішні боргові ринки в межах $7 млрд, і не виключає запозичень в юанях, але в невеликих обсягах.

Відео дня

Заступник міністра зазначив, що теоретично можна розробити плани по зовнішніх позиках на наступний рік, у тому числі і в юанях.

"Але ми ніколи цей інструмент не використовували, ми, можливо, будемо першими", - сказав він.

При цьому, за його словами, загальний обсяг запозичень, швидше за все, буде менше $7 млрд.

"Не знаю, не впевнений, що ми таку цифру будемо писати ($7 млрд), - вона просто непідйомна", - зазначив Сторчак.

В російському Мінфіні вважають, що обсяг першого запозичення в юанях повинен бути не дуже великим, проте достатнім, щоб він представляв інтерес для інвесторів. Зокрема, Сторчак нагадав, що обсяг стандартних позик у доларах США - 1 млрд., у євро - 500 мільйонів.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Китай у серпні продав частину облігацій Мінфіну США, щоб завдяки припливу доларів пом'якшити падіння юаня.

В контексті російсько-китайських відносин необхідно додати, що КНР раніше відмовилася фінансувати російський газопровід Сила Сибіру, який повинен був стати апогеєм російсько-китайського співробітництва.

Крім того, китайці також запропонували РФ покрити витрати на будівництво та утримання газопроводу на китайській території, що було зовсім не передбачено початковими домовленостями.

Показати ще новини
Радіо НВ
X