Росія витратить залишки Резервного фонду в 2017 році - Reuters

5 липня 2016, 20:01
1198
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найближчим часом один з резервних фондів Кремля спорожніє

Росія витратить рештки свого Резервного фонду в 2017 році і почне витрачати Фонд національного добробуту (ФНБ), повідомляє Reuters

Однак, за даними агенції, сам Фонд національного добробуту за три роки скоротиться до 2,79 трильйона рублів, а з урахуванням розміщення в інфраструктурні проекти і на депозити в банках в ньому залишиться всього 500 мільярдів вільних рублів.

Це випливає з матеріалів до проекту бюджету на 2017-2019 роки, який є в розпорядженні журналістів.

Виходячи з такої несприятливої ситуації, Мінфін РФ в чотири-п'ять разів збільшить запозичення на внутрішньому ринку, які з вирахуванням погашення складуть 4,2 трильйона рублів за три роки.

За наступні два роки російський Мінфін витратить ще майже 1 трильйон рублів з ФНБ і займе на ринку близько 3 трильйонів рублів. Видатки на обслуговування боргу будуть поступово рости - з 646 мільярдів рублів в поточному році до 891 мільярда у 2019 році.

У Резервному фонді, який другий рік активно використовується для латання дір у скарбниці, до середини 2016 року залишалося 2,46 трильйона рублів. Фонд національного добробуту на 1 липня становив 4,68 трильйона рублів, з яких понад 1,5 трильйона рублів розміщене в ВЕБі і інших проектах.

Reuters нагадує, що керівництво Мінфіну неодноразово закликало обережно витрачати резервні фонди і скорочувати витрати, попереджаючи, що в іншому разі Росії доведеться вести агресивну політику на внутрішньому ринку, що призведе до зростання інфляції, ставок та зниження інвестицій.

В травні 2016 року обсяг російського Резервного фонду і ФНД скоротився до мінімуму за останні чотири роки.

В Мінфіні РФ заявили, що при збереженні складної економічної ситуації в Росії до 2018 року кошти резервних фондів РФ можуть бути повністю вичерпані.

Відзначимо, що російський Резервний фонд наповнюється в основному надходженнями від продажу енергоносіїв, частково ці гроші також перераховуються до Фонду національного добробуту РФ.

Вибір редакції

Час відповідати

Вчора, 19:10

article_img
Андрій Пишний про перемогу Ощадбанку в суді проти РФ, політику Тимошенко і стан економіки - iнтерв'ю
Мистецтво

Вчора, 10:58

article_img
Три сестри і зомбі. 5 кращих перекладів класики
Економіка

Вчора, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці

Головне

Країни

Вчора, 13:30

article_img
Біля автоколони губернатора одного з міст Афганістану вибухнула бомба, загинуло щонайменше восьмеро силовиків
Політика

Вчора, 18:25

article_img
Вілкула, Ківу і журналіста-розслідувача Гнапа висунули в президенти України
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину