Росія витратить залишки Резервного фонду в 2017 році - Reuters
Однак, за даними агенції, сам Фонд національного добробуту за три роки скоротиться до 2,79 трильйона рублів, а з урахуванням розміщення в інфраструктурні проекти і на депозити в банках в ньому залишиться всього 500 мільярдів вільних рублів.
Це випливає з матеріалів до проекту бюджету на 2017-2019 роки, який є в розпорядженні журналістів.
Виходячи з такої несприятливої ситуації, Мінфін РФ в чотири-п'ять разів збільшить запозичення на внутрішньому ринку, які з вирахуванням погашення складуть 4,2 трильйона рублів за три роки.
За наступні два роки російський Мінфін витратить ще майже 1 трильйон рублів з ФНБ і займе на ринку близько 3 трильйонів рублів. Видатки на обслуговування боргу будуть поступово рости - з 646 мільярдів рублів в поточному році до 891 мільярда у 2019 році.
У Резервному фонді, який другий рік активно використовується для латання дір у скарбниці, до середини 2016 року залишалося 2,46 трильйона рублів. Фонд національного добробуту на 1 липня становив 4,68 трильйона рублів, з яких понад 1,5 трильйона рублів розміщене в ВЕБі і інших проектах.
Reuters нагадує, що керівництво Мінфіну неодноразово закликало обережно витрачати резервні фонди і скорочувати витрати, попереджаючи, що в іншому разі Росії доведеться вести агресивну політику на внутрішньому ринку, що призведе до зростання інфляції, ставок та зниження інвестицій.
В травні 2016 року обсяг російського Резервного фонду і ФНД скоротився до мінімуму за останні чотири роки.
В Мінфіні РФ заявили, що при збереженні складної економічної ситуації в Росії до 2018 року кошти резервних фондів РФ можуть бути повністю вичерпані.
Відзначимо, що російський Резервний фонд наповнюється в основному надходженнями від продажу енергоносіїв, частково ці гроші також перераховуються до Фонду національного добробуту РФ.