Низці банків може не вистачити грошей для покриття збитків - Fitch

0 коментувати
 Fitch побачило ризик недостатнього покриття збитків банків
Фото: Наталя Кравчук/НВ

Fitch побачило ризик недостатнього покриття збитків банків

Низці українських банків може знадобитися подальша докапіталізація. При цьому в цілому платоспроможність українських банків покращилася.

Таку оцінку оприлюднило міжнародне рейтингове агентство Fitch, передає Інтерфакс-Україна.

Агентство нагадує, що в 2018 році НБУ проведе чергову оцінку якості активів і стрес-тестування найбільших 25 банків.

"Ми очікуємо, що оцінка підтвердить потребу деяких банків в докапіталізації, оскільки не всі банки мають достатнє покриття ризиків потенційних збитків від реструктуризованих зобов'язань", - зазначено в документі.

Fitch при цьому додає, що банки з державним і іноземним капіталом зберігають доступ до додаткового капіталу, якщо такий буде потрібно.

Тоді як банки з приватним капіталом мають обмежений доступ, і в деяких випадках можуть навіть занижувати кредитні збитки.

В цілому, зазначає Fitch, показники платоспроможності банків в значній мірі відновлені: до кінця першого кварталу 2018 року більшість з 25 найбільших банків, які контролюють понад 90% активів сектора, відповідали нормативу достатності капіталу (10%).

У той же час рівень проблемних активів банків все ще залишається високим - близько 56% до кінця першого кварталу 2018 року. За даними агентства, це переважно старі кредити, реструктуризація яких зазвичай проходить повільно і часто утруднено правовими аспектами процесу банкрутства позичальника.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: