Низці банків може не вистачити грошей для покриття збитків - Fitch

3 травня 2018, 18:17

Низці українських банків може знадобитися подальша докапіталізація. При цьому в цілому платоспроможність українських банків покращилася.

Таку оцінку оприлюднило міжнародне рейтингове агентство Fitch, передає Інтерфакс-Україна.

Агентство нагадує, що в 2018 році НБУ проведе чергову оцінку якості активів і стрес-тестування найбільших 25 банків.

Відео дня

"Ми очікуємо, що оцінка підтвердить потребу деяких банків в докапіталізації, оскільки не всі банки мають достатнє покриття ризиків потенційних збитків від реструктуризованих зобов'язань", - зазначено в документі.

Fitch при цьому додає, що банки з державним і іноземним капіталом зберігають доступ до додаткового капіталу, якщо такий буде потрібно.

Тоді як банки з приватним капіталом мають обмежений доступ, і в деяких випадках можуть навіть занижувати кредитні збитки.

В цілому, зазначає Fitch, показники платоспроможності банків в значній мірі відновлені: до кінця першого кварталу 2018 року більшість з 25 найбільших банків, які контролюють понад 90% активів сектора, відповідали нормативу достатності капіталу (10%).

У той же час рівень проблемних активів банків все ще залишається високим - близько 56% до кінця першого кварталу 2018 року. За даними агентства, це переважно старі кредити, реструктуризація яких зазвичай проходить повільно і часто утруднено правовими аспектами процесу банкрутства позичальника.

Показати ще новини
Радіо НВ
X