Низка великих банків будуть просувати створення нової валюти

25 серпня 2016, 10:25
До ініціативи швейцарського банку UBS по просуванню концепції створення цифрової валюти (Utility Settlement Coin, USC) приєдналися 3 банка і міжбанківський брокер ICAP, передає Інтерфакс-Україна

Ідею підтримали BNY Mellon (США), Deutsche Bank (Німеччина) і Santander (Іспанія).

Банкіри вважають, що USC як цифрова модель грошей полегшить рух платежів і розрахунки між банками.

У Deutsche Bank заявили, що планується старт тестування цифрової валюти, заснованої на технології blockchain, в реальних умовах.

Відео дня

Концепцію валюти UBS розробляв спільно з компанією Clearmatics, що спеціалізується на створенні технологій клірингу.

"Основою для просування концепції стануть успішні початкові дослідження, проведені UBS і Clearmatics. Група сфокусується на фінансовому структуруванні USC, її вплив на структуру ринку, а також питання інтеграції ринку для створення повністю діючої цифровий валюти для майбутнього використання фінінститутами", – йдеться в прес-релізі Deutsche Bank.

Clearmatics займається розробкою технологічної платформи, яка стане основою для концепції створення USC.

"Активний діалог з центробанками і регуляторами продовжиться з метою забезпечення сильної, ефективної та відповідної регулятивним вимогам структури, в рамках якої буде використовуватися USC", – відзначають в Deutsche Bank.

Концепцію нової валюти будуть впроваджувати поетапно. Спочатку планують залучити до ініціативи нових учасників ринку, а також розширити можливості для підключення.

"Проект створення цифрової валюти є дуже важливим для виявлення всіх переваг, які сектор може отримати від розподіленої автоматизованої технології в кліринг, розрахунках і управлінні заставним майном", – зазначає засновник і головний виконавчий директор Clearmatics Technologies LTD Роберт Семс.

Ідея створення нової валюти з використанням blockchain давно обговорюється на фінансових ринках. Деякі інвестбанки, включаючи Citigroup, ведуть схожі проекти, які спрямовані на поліпшення поточної системи, коли переказ грошей між банками може займати кілька днів.


Blockchain – це технологія розподілених баз даних (реєстрів), заснована на ланцюжку записів і стійка до фальсифікації, перегляду, злому і крадіжки інформації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X