Скажені гроші. Як зупинити свавілля колекторів і навести лад на ринку мікрокредитів

12 квітня 2021, 15:43
НВ Преміум

Вибухове зростання ринку мікрокредитів під жахливі відсотки спричинило попит на чорних колекторів. Вони погрожують позичальникам, тероризують їхніх родичів. Поліція не діє, НБУ і Рада безсилі — але терпець увірвався і їм, пише журнал НВ.

На e-mail Ользі Василевській-Смаглюк надійшов сигнал SOS. Представниці парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики пише зневірена жінка: «Щодо моїх дочок через чужий кредит йде цькування порнографією. Поліція не діє».

Відео дня

До цього повідомлення приклали прохання вгамувати компанії, які грубою силою вибивають борги у «тих, хто взяв мікрокредити через повальне безгрошів'я». Це не перший і, очевидно, не останній подібний сигнал лиха. «Людям погрожують, — розповідає нардепка. — Ліплять про них порноколажі, телефонують роботодавцю тощо. Ми хочемо прибрати цей значний масив негативу».

Наскільки значний цей негатив, у Національному банку України дізналися зовсім нещодавно. З липня 2020 року НБУ отримав під контроль понад 700 факторингових компаній, половина з яких задіяні у колекторському бізнесі. Тобто спеціалізуються на стягненні боргів перед банками і мікрофінансовими організаціями (МФО).

Катерина Рожкова, перша заступниця голови НБУ, каже, що за ці пів року кожна четверта скарга, що надходить до НБУ, це скарга на жорсткий пресинг колекторів і МФО з елементами герасменту і погрозами фізичної розправи. Рахунок йде на тисячі, але потенційних жертв мільйони.

«Навіть у нас є випадки, коли якісь треті особи брали кредит і вказали номери телефонів наших співробітників, — каже Рожкова. — Потім починаються дзвінки, погрози використати фотографії, з неетичним текстом розсилати їхнім знайомим».

На кону занадто великі гроші, щоб це загострення пристрастей охололо саме собою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X