Ринок автоцивілки і автовласники чекають прийняття нового Закону Про ОСАЦВ

11 липня 2018, 11:41
Позиція
 МТСБУ (об'єднання страховиків) звернулося з відкритим листом до депутатів Верховної Ради  (Фото: pixabay)

МТСБУ (об'єднання страховиків) звернулося з відкритим листом до депутатів Верховної Ради (Фото: pixabay)

Нову редакцію закону в першому читанні планують винести на розгляд ВР ще до завершення поточного парламентського тижня. МТСБУ (об'єднання страховиків, що працюють в сегменті ОСАЦВ) звернулося з відкритим листом до депутатів Верховної Ради, в якому закликало їх оперативно розглянути і прийняти цей законопроект (№3670д). МТСБУ і страховики в своєму зверненні акцентують увагу на тому, що новий закон, який регулює сферу «автоцивілки», має важливе соціальне значення для мільйонів українських автовласників.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко, коментуючи ситуацію з прийняттям нового закону, заявив: «Чинна редакція закону застаріла, не відповідає сучасним технологічним реаліям і не забезпечує достатнього рівня страхового захисту для автовласників».

Відео дня

Новий закон значно підвищить якість страхового захисту українських автомобілістів і пішоходів

У новій редакції закону закладено низку положень, які наблизять стандарти страхового захисту українців до європейського рівня. Законом передбачено поступове підвищення страхових лімітів (максимальних сум виплат постраждалим) до розмірів, передбачених євродирективами. Зокрема, коли закон буде прийнятий, вже з 1 січня 2020 року максимальна сума страхової виплати складе 1 млн грн на кожного постраждалого. Надалі суми страхового відшкодування будуть поетапно збільшуватися і до 2025 р складуть: до 8 млн грн за шкоду майну, і 20 млн грн – за шкоду життю і здоров'ю.

Норми нового закону скасовують болюче для багатьох постраждалих в ДТП правило виплати компенсації матеріальної шкоди "з урахуванням зносу автомобіля»: згідно з новою редакцією закону, розмір страхової виплати буде повністю покривати вартість ремонту автомобіля. Скоротяться також терміни виплати страхового відшкодування, і вводиться додаткова відповідальність страховика за їх затягування.

Крім того, новий законопроект передбачає можливість робити виплати з фондів МТСБУ за зобов'язаннями компаній, які пішли з ринку, не чекаючи завершення офіційної процедури їх банкрутства. Це істотно прискорить отримання страхового відшкодування постраждалими у ДТП, і підвищить довіру автовласників до страхування.

«Новий закон «Про ОСАЦВ» розроблений за активної участі представників страхового ринку, які знають і розуміють потреби страхувальників. Він носить виражену соціальну спрямованість і значно підвищить якість страхового захисту українських автомобілістів і пішоходів», – зазначив Володимир Шевченко

Показати ще новини
Радіо NV
X