В останній інстанції. Резніков виграв суд у НБУ через непогодження в наглядову раду Ощадбанку

20 січня 2021, 16:49

Верховний суд визнав протиправним рішення Нацбанку про відмову в погодженні Олексія Резнікова на посаду члена наглядової ради Ощадбанку.

Верховний Суд визнав протиправним і скасував рішення Нацбанку України від 15 серпня 2019 року про відмову в погодженні на посаду члена наглядової ради Ощадбанку Олексія Рєзнікова. Про це пише Finclub з посиланням на рішення суду від 24 грудня 2020 року.

Відео дня

"Верховний Суд у справі №640 / 22632/19 залишив без змін рішення Окружного адмінсуду Києва від 19 лютого 2020 року і постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 20 травня 2020 року, але частково задовольнив касаційну скаргу НБУ і змінив мотивувальну частину рішення попередніх інстанцій", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що 15 серпня НБУ відхилив кандидатури більшості новообраних членів наглядової ради Ощадбанку після розгляду їх документів, а також проходження ними тестування і співбесід. Було відхилено кандидатури Шевкі Аджунера, Олексія Грінченка, Олексія Резнікова, Дмитра Власова і Даніеля Білака. Це сталося після того, як контракт глави правління банку Андрія Пишного був продовжений без конкурсу.

Рєзникову відмовили в узгодженні з-за "невідповідність вимогам професійної придатності, встановленим законодавством для керівників банків".

Як пише Finclub, троє з незатверджених НБУ членів наглядової ради подали в суд. Крім Рєзнікова це зробили також Шевки Аджунер і Дмитро Власов.

При прийнятті рішення Верховний Суд послався на Кодекс адміністративного судочинства. У 2 статті цього кодексу зазначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті такі рішення, в тому числі, сумлінно (підпункт 5 пункту 2) і розсудливо (підпункт 6 пункту 2). Як зазначає видання, Верховний Суд погодився з судами попередніх інстанцій, що дії НБУ такими не були, а тому рішення НБУ не може вважатися правомірним.

Нагадаємо, що в березні 2020 року, Верховна Рада призначила Олексія Резнікова головою Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, а також віце-прем'єром.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X