Проблеми у Лондонграді. Revolut не може отримати банківську ліцензію в Британії через російського співзасновника

21 лютого, 12:49
CEO Revolut Микола Сторонський та Канцлер казначейства Британії Джеремі Хант (Фото:Revolut Insider via Twitter)

CEO Revolut Микола Сторонський та Канцлер казначейства Британії Джеремі Хант (Фото:Revolut Insider via Twitter)

Фінтех-стартап Revolut не може отримати британську банківську ліцензію через російське коріння співзасновника компанії та низки інших проблем.

Британський фінтех-стартап Revolut, який було засновано у 2015 році росіянином Миколою Сторонським та українцем Владом Яценком, понад два роки не може отримати британську банківську ліцензію, щоб мати право на розміщення депозитів та надання кредитних послуг.

Відео дня

Про це пише The Guardian.

Як пише видання, британські регулятори вважають ризикованим видачу ліцензій компанії з російським співзасновником. Також Revolut має проблеми з термінами подання звітності.

Revolut досі не переконав Управління з питань фінансового контролю ( FCA) у тому, що компанії можна довірити зберігання депозитів та послуги з кредитування.

Деякі співрозмовники The Guardian вважають, що обережність регуляторів цілком виправдана, оскільки за останні кілька років стартап зіштовхнувся із низкою проблем. Зокрема згадуються затримка подання звітності, порушення нормативних актів ЄС, штрафи, звинувачення Сторонського у зв'язках із РФ та агресивне робоче середовище у компанії.

Зазначається, що важкі умови роботи нібито спричинили вихід з компанії низки ключових співробітників. Дехто припускає, що всьому винен стиль управління Сторонського.

Також видання зазначає, що у 2019 році стало відомо про розслідування FCA щодо Revolut. Розслідування розпочалося після того, як у 2016 році інформатор заявив, що фінтех-стартап не проводив адекватних перевірок щодо відмивання грошей та неналежним чином позначав підозрілі платежі.

Як зазначається, кілька співробітників комплаєнсу у головних британських банках сказали, що деякі колеги в галузі все ще стурбовані компанією.

Крім того, британські регулятори знають про проблеми, виявлені їхніми литовськими колегами, де Revolut отримала банківську ліцензію в ЄС у 2018 році. Там компанія зіткнулася з двома парламентськими розслідуваннями через зв'язки з РФ і була покарана за порушення законодавства, витік даних та несвоєчасне подання фінансової звітності.

Проблеми з термінами подання звітності є актуальними також і для Британії, де Revolut загрожує штраф.

Засновник Revolut Микола Сторонський емігрував до Британії віком 20 років і має британське громадянство. Але як зазначає The Guadian, він має родинні зв'язки, які співробітники західних розвідок та британські правоохоронні органи вважають підозрілими.

Зокрема, батько банкіра Микола Сторонський-старший є топ-менеджером підсанкціонного російського Газпрому.

У жовтні минулого року Україна ввела санкції проти Сторонського-старшого, заявивши, що він «відповідальний за матеріальне та фінансове забезпечення дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як зазначає The Guardian, незважаючи на низку питань, за чутками, дозвіл Revolut на отримання банківської ліцензії може бути надано протягом кількох тижнів.

Раніше повідомлялось, що засновник Revolut Микола Сторонський відмовився від російського громадянства.

У березні 2022 року він засудив військове вторгнення РФ на територію України . Співзасновником стартапу є українець Влад Яценко.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X