Фінансують агресора. Райффайзен заплатив до російського бюджету вп’ятеро більше податків, ніж за рік до вторгнення

1 лютого, 17:54
Доходи Райффайзен у РФ зросли більше, ніж у чотири рази (Фото:REUTERS/Leonhard Foeger)

Доходи Райффайзен у РФ зросли більше, ніж у чотири рази (Фото:REUTERS/Leonhard Foeger)

Російський Райффайзен заплатив до держбюджету РФ у п’ять разів більше податків, ніж у 2021 році.

Російська «дочка» австрійського Райффайзен Банку Інтернаціональ у 2022 році заплатила до російського бюджету в 4,8 раза більше, ніж за весь довоєнний рік.

Про це пише Економічна правда із посиланням на фінансову звітність банку.

Відео дня

Так, російський підрозділ Райффайзен заплатив до бюджету країни-агресора 559 млн євро. Таке зростання пов'язане зі зростанням доходів його російської "дочки".

За даними звітності, 2022 року російський Райффайзен отримав 2,06 млрд євро прибутку — у 4,34 разу більше, ніж 2021 року.

Більшість доходів російського Райффайзену склали комісійні, за рахунок яких банк заробив трохи понад 2 млрд євро. У 2021 році комісійні доходи банку становили лише 420 млн євро.

Відсоткові доходи російської «доньки» RBI у 2022 році склали 1,53 млрд євро (проти 744 млн євро роком раніше).

У головному офісі Райффайзен виданню заявляли, що зростання прибутковості їхньої російської «дочки» пов'язані з підвищенням курсу російського рубля і комісійними доходами, що виникли через валютних обмежень, запроваджених у Росії.

Загалом, російська «дочка» забезпечила 54% всього чистого прибутку Райффайзен Банк Інтернаціональ за 2022 рік і стала найприбутковішим бізнесом австрійської фінансової групи.

Раніше НБУ зажадав від Raiffeisen, OTP, Intesa, ING, Credit Agricole визначитися, на чиїй стороні вони і припинити бізнес-діяльність на території РФ і Білорусі.

Така заява регулятора з'явилася після того, як стало відомо, що російські «дочки» Raiffeisen Bank та ОТР надають кредитні канікули російським окупантам і визнають «ДНР» та «ЛНР».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X