Коли заощадженням добре. Які банки і чому увійшли до топ-20 найнадійніших — повна версія рейтингу

20 листопада 2021, 10:10
NV Преміум

Хвиля попиту на кредити піднесла прибутковість українських банків на рекордний рівень, що й відображає цьогорічний Топ-20 найнадійніших фінустанов країни від НВ та Dragon Capital.

Я кби українська економіка складалася із самих лише банків, то справи в неї зараз йшли би дуже добре. Фінсектор залишається однією з найприбутковіших галузей країни, навчившись гарно заробляти навіть на не дуже жвавому економічному відновленні.

Відео дня

Прибуток вітчизняних банків за дев’ять місяців 2021‑го зріс на 37 % і становить 51,4 млрд грн. Це рекорд для аналогічних періодів останніх 10 років. Та і в річному вимірі він був побитий лише одного разу — в 2019‑му. У той же час ВВП країни вийшов лише на 2,4 % зростання у третьому кварталі, а до кінця року, за очікуваннями НБУ, дістанеться 3,1 %. Якщо взяти зростання економіки протягом перших двох кварталів, а це 1,8 %, то внесок банківського сектору в цю динаміку становить майже третину.

Гарний попит на кредити, висока дохідність держпаперів, покращення кредитної поведінки позичальників допомогли банкам зафіксувати неочікувано гарні фінпоказники.

Найуспішнішим серед них залишився державний ПриватБанк, який зі своїми 21,2 млрд прибутку — а це 41 % від загального показника — з великим відривом випереджає решту конкурентів.

Серед приватних установ найкращі результати має Райффайзен, що репрезентує в Україні однойменну австрійську банківську групу.

Саме цей банк знову опинився на першому місці в рейтингу Топ-20 найнадійніших банків України, який НВ складає за допомогою інвестиційної компанії Dragon Capital [видавець НВ].

Показати ще новини
Радіо NV
X