«Угода йде з початку року». Казахстанський бізнесмен Ракішев хоче завершити продаж українського БТА Банку в 2020 році

24 листопада 2020, 10:30

Антимонопольний комітет України в понеділок дозволив фізособі - громадянину Білорусі купити понад 50% акцій АТ БТА Банк (Україна).

Про це повідомляється на сайті АМКУ.

За даними Нацбанку України, на початок 2020 року акціонером банку був казахстанський бізнесмен Кенес Ракішев, якому опосередковано належали 100% статутного капіталу банку через казахстанську компанію БТА Банк.

Відео дня

У коментарі агентству Інтерфакс-Казахстан Ракішев сказав, що завершити угоду планується до кінця 2020 року.

«Ця угода йде ще з початку року. Просто процедури, отримання дозвільних документів в Україні дуже довгі. Через пандемію все дуже довго йшло. Але ми отримали від Антимонопольного комітету України дозвіл фізичній особі, громадянину Білорусі, на покупку 50% + 1 акція українського БТА Банку. Тепер чекаємо дозволу від Національного банку України. Нам обіцяють дати дозвіл до кінця року. Поки угода структурована частинами, але взагалі ми хочемо все продати», - зазначив він.

Ракішев додав, що його компанія має намір продати всі банки - «дочки» БТА Банку.

«У нас було три банки: в Білорусі, в Україні та Киргизстані. Коли БТА Банк Казахстан здав свою ліцензію головного банку і став компанією по роботі з активами, ми прийняли для себе рішення все дочірні банки з ліцензіями продати і поступально до цього йдемо. У минулому році ми продали БТА Киргизстан. Цього року хочемо до кінця року закінчити угоду з БТА Україна. І в наступному році, якщо все буде нормально, стабілізується ситуація в Білорусі, ми хочемо продати БТА Білорусь. Хоча зараз у нас на БТА Білорусь ще немає покупця, ведемо поки тільки переговори», - пояснив бізнесмен.

Казахстанською компанією БТА Банк володіє Ракішев і Fincraft Group (колишня Novacom Corporation) - холдингова компанія, єдиним власником якої є Ракішев. БТА Банк був одним з найбільших банків в Казахстані, але, опинившись у складній фінансовій ситуації, кілька років тому здав банківську ліцензію і зараз фактично є компанією з управління активами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X