Рада підтримала законопроєкт, який імплементує основні принципи Другої платіжної директиви ЄС. Поки в першому читанні

19 лютого 2021, 19:38

Верховна Рада зробила крок до інтеграції українського платіжного ринку з європейським.

Верховна Рада на засіданні 19 лютого підтримала в першому читанні законопроєкт №4364 Про платіжні послуги, який імплементує основні принципи Другий платіжної директиви ЄС.

Відео дня

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Законопроект передбачає введення в Україні концепції відкритого банкінгу та інтеграцію українського платіжного ринку з європейським. Новий законопроект передбачає існування дев'яти платіжних послуг, з яких сім є фінансовими платіжними послугами, а дві - нефінансовими.

«Без прийняття нового закону неможливо забезпечити довгостроковий розвиток платіжного ринку. Упевнений, що норми законопроєкту № 4364 відкриють нові можливості для ринку платіжних послуг. Це підвищить конкуренцію і якість платіжних послуг для споживачів», - зазначив глава НБУ Кирило Шевченко.

Відзначається, що введення "відкритого банкінгу" стане стимулом для розвитку фінтеху, оскільки компанії зможуть налагодити взаємовигідне співробітництво з банками.

Також прийняття законопроекту буде сприяти появі нових платіжних стартапів і розширенню кола учасників платіжного ринку, розвитку новітніх платіжних продуктів, сервісів і послуг.

Раніше в НБУ відзначали, що чинний закон про платіжні послуги був прийнятий ще в 2001 році і є морально застарілим.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X