Рада змінила критерії визнання платників податків великими

8 грудня 2017, 20:35
З 2018 року платником податків буде вважатися підприємство, у якого оборот за останні чотири квартали перевищує еквівалент € 50 млн, або якщо сума всіх податків, зборів і платежів до держбюджету перевищує € 1 млн (за умови, що митні платежі складають менше половини суми)

Відповідні поправки до Податкового кодексу внесла Верховна Рада законом №6776-д, прийнятим в ніч на 8 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

"Ця правка внесена на прохання Офісу великих платників. Тому що в зв'язку зі значним зростанням обсягів операцій всіх платників податків в Офіс в цьому році має перейти ще 1,2 тис. платників, а Офіс повинен займатися промислово-фінансовими групами...", - аргументувала необхідність таких змін глава податкового омітету Ніна Южаніна, представляючи документ.

Відео дня

В даний час великим платником вважається платник з оборотом понад 1 млрд грн або загальною сумою податків понад 20 млн грн.

Крім того депутати надали центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, право приймати рішення про зміну неосновного місця обліку великого платника податків.

У зв'язку з цим Офіс великих платників податків вже заявив, що "платники, які перебувають" на межі "визначення, що раніше призводило до постійної міграції між Офісом і обласними Головними управління їх місця обліку, надалі обслуговуватимуться контролюючими органами за своїм місцезнаходженням".

Як повідомлялося, за даними Офісу, великі українські компанії заплатили більше 200 млрд грн податків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X