Рада спростила залучення інвестицій емітентами цінних паперів

16 листопада 2017, 13:56
Верховна Рада схвалила в цілому зміни, які мають спростити ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів

За відповідний законопроект №5592-д проголосували 237 народних депутатів

Зміни ухвалено з урахуванням пропозицій профільного комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності та техніко-юридичними правками.

Відео дня

Законом вдосконалено порядок емісії цінних паперів, систему розкриття інформації на фондовому ринку, корпоративне управління в акціонерних товариствах, впорядковано діяльність із надання інформаційних послуг на фондовому ринку.

Законом уточнено та узгоджено термінологію, виключено положення, які мали неоднозначний та суперечливий характер, що могло б призвести до зловживань під час їх застосування.

Також врегульовано питання щодо емісії цінних паперів міжнародними фінансовими організаціями на території України.

Також удосконалено розділ III Закону Про цінні папери та фондовий ринок, діяльність пов’язана з фондовим ринком, передбачено виключний перелік випадків непоширення вимог щодо необхідності оформлення проспекту цінних паперів емітентом, вдосконалено та чітко виписані статті, що стосуються оформлення, затвердження, оприлюднення проспекту цінних паперів та періоду дійсності такого проспекту, скасовано оприлюднення проспекту цінних паперів у паперовій формі.

Законом також удосконалено норми стосовно регулярної інформації про емітента, зокрема, розмежовано вимоги до публічних та приватних акціонерних товариств, зменшено період розкриття інформації про власників акцій, що голосують, приватних акціонерних товариств з 10% до 5%.

Також виключені додаткові вимоги щодо розкриття інформації окремими категоріями емітентів, удосконалені вимоги до незалежних директорів (при цьому окремо прописані вимоги до незалежних директорів банків), удосконалено механізм виплати дивідендів, прописані обмеження під час визначеня кворуму загальних зборів та прав участі у голосуванні на загальних зборах.

Законом врегульовано питання обрання аудитора, умови договору належатимуть до компетенції наглядової ради, а не загальних зборів.

Законом передбачено доступ до документів акціонерного товариства, що містять відомості про фінансово-господарську діяльність кожному акціонеру, який володіє пакетом щонайменше 10% акцій.

Законом також враховано особливості корпоративного управління в банках та удосконалено вимоги до їх керівників, вирішені проблемні технічні питання депозитарної системи за узгодженою позицією Національного банку України (НБУ) та Національного депозитарію, передбачено перехідний період для акціонерних товариств щодо забезпечення приведення складу наглядових рад та їхніх комітетів у відповідність до закону протягом одного року з дня набрання чинності та інші положення.

Нагадаємо, раніше у Мінфіні поскаржилися, що НБУ переманює у них покупців держоблігацій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X