Рада ратифікувала конвенцію про боротьбу з ухиленням від сплати податків

28 лютого 2019, 16:05

Верховна Рада ратифікувала багатосторонню конвенцію, націлену на протидію розмиванню бази оподаткування та виведенню з-під нього прибутку (багатостороння конвенція MLI).

За законопроект №0216 проголосував 231 нардеп, повідомляється на сайті парламенту.

У пояснювальній записці нагадується, що з 1 січня 2017 року Україна приєдналася до програми розширеного співробітництва в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і взяла на себе зобов'язання імплементувати мінімальний стандарт Плану дій для боротьби з розмиванням бази оподаткування та виведенням з-під нього прибутку (BEPS).

Відео дня

"Ратифікація багатосторонньої конвенції дозволить Україні виконати кроки 6 і 14 мінімального стандарту Плану дій BEPS, які є обов'язковими до виконання для України, а також одночасно внести необхідні зміни в усі чинні міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування", - йдеться в записці.

Україна планує застосовувати до двосторонніх угод ряд добровільних положень конвенції, зокрема, щодо протидії ухиленню від сплати податків постійними представництвами, розташованими в третіх юрисдикціях, а також про штучне уникнення статусу постійного представництва.

Україна приєдналася до MLI в липні 2018 року. Конвенція є багатостороннім документом, що вносить зміни в уже існуючу систему двосторонніх угод про уникнення подвійного оподаткування конкретної держави без необхідності перегляду кожного конкретного договору окремо.

Показати ще новини
Радіо NV
X