Врахували пропозиції Зеленського. Рада продовжила мораторій на стягнення майна за валютними позиками

16 вересня 2020, 13:12

Рада підтримала законопроєкт № 3640 авторства депутата від Слуги народу Олександра Дубинського з пропозиціями президента Зеленського.

Верховна Рада до 21 квітня 2021 роки продовжила мораторій на стягнення майна громадян за валютними іпотечними кредитами. Про це в Telegram повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Відео дня

«Прийняли законопроєкт № 3640 про продовження мораторію на стягнення майна громадян за валютними кредитами, з пропозиціями Президента, в цілому», — повідомив Гетманцев.

Нагадаємо, що в серпні президент України Володимир Зеленський відхилив закон про мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами. У відхиленій президентом версії закон пропонував продовжити термін мораторію на відчуження житлового майна за прострочений валютні кредити громадян, зокрема іпотечні, до 1 січня 2022 року.

Тоді глава НБУ Кирило Шевченко заявив, що банківська система «дуже вдячна» Зеленському за вето на цей закон.

Законопроєкт № 3640 було ухвалено 16 липня, 23 липня спрямовано на підпис президентові. Наприкінці липня Мін'юст запропонував Зеленському відхилити закон, оскільки за словами міністра юстиції Дениса Малюськи, він зробить «неможливим стягнення будь-якого майна за борги, що сильно погіршить бізнес-клімат і створить передумови для великих махінацій».

Мораторій на стягнення майна за іпотечними кредитами був введений в 2014 році. Його прийняття Верховна Рада обґрунтувала російською агресією, економічною кризою і девальвацій гривні.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X